07.05.2013 clio4 servis günlüğü 1

Mlhozkn

Melih ÖZKAN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
06.05.2013 tarihinde asagıda yazacagım problemlerden dolayı aracı servise bıraktım. Bu arada bayidekilerle kanka olduk kapıdan girer girmez hos geldiniz caymı kahvemi diyecek kadar yakınlastık. (Bunu yazıs nedenim nekadar cok gittigimi belirtmek icin)

Arac 24 nisan 2013 gunu teslim edildi yaklasık 2 haftalık..

1. Sol on kelebekten gelen ruzgar sesi.
2. Bagas kısmından cukur ve tumseklerde gelen garip ses
3. Sabahları nadirende olsa marsın uzun basması
4. Sağ ön hava yastıgı kısmı kabarcık olusumu.

1. Ruzgar sesi icin islem yapılmıs silikon vs sorun devam etmekte!..
2. Bagas kısmı halledilmis takozlara ayar yapılmıs.
3. Simtem resetlenip tekrar yuklenmis zaten 100 calıstırmada 2 kez yapmıstı bende bunu belirterek kontrol edin demistim sogukla alakalı degil bu arada aldıgım tarih itibari ile havalar hic soguk olmadı.
4.Torpido tamamen degisicek siparisi verildi..

Genel olarak servis gerceken ilgili ve yardım severler haklarını yememek lazım ama 1. ve 4. sorun devam etmekte ki 4 sorun yuzunden Renaultu mahkemeye vermeyi planlıyorum.

1 haftalık aracta on konsolun tamamen degismesi kabul edilebilir bir durum degil ki bu durum arıza degil hatadır ve kullanıcı kaynaklı olan birsey degildir. Uretim hatası yuzunden 1 haftalık aracın on konsolunun degismesini ben kabul etmiyorum bu konudaki hukuki islemleri degistirdikleri tarihten sonra baslaticam...(4. problemden dolayı aracı 3 gunluk iken servise gostermistim o yuzden 1 haftalık yazdım. aracı ben teslim almadıgımdan babamın gozunden kacmıs o kısım. Kendileride kabul ettiler ve renaultun zaten bu sorunla ilgili kendilerine bilgilendirme gonderdigini soylediler.)

Sonuc olarak daha once fiyatını sordugum park sensoru ve ozellikle istedigim halı paspaslar ucretsiz olarak tarafıma verildi ve araca uygulandı servisin musteri memnuniyeti ile agza bal calma ve susturma politikası olsada ben serviste gordugum ilgi ve yaklasımdan genel olrak memnunum.

Aracın resimlerini eklemek istedim ama tam incelemedim nasıl olur taseron bir siteye yukleme vs yapmam gerekiyor sanırım. Hafta sonu s-dizaynda tum dıs kromları yaptırmıstım ve birkac arkadas resim istemisti ama belirttigim gibi resim ekleme konunda bilgim yok bir arkadas yonlendirebilirse altına eklerim..

Sevgi ve saygılarımla karışık...

ertuğrul güler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracınız hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanın sorunlarınız içinde geçmiş olsun fakan uyarmak istediğim bir husus var ön konsolun değişmesiyle ilgili mahkemeye vereceğinizi söylemişsiniz ama eğer müdahale ederseniz mahkemenin bilirkişisi sorunlu parçayı bulamayacağından ve reno hatasını kabul edip sorunu giderdiği için mahkemenin lehinize sonuçlanması zor mahkemeye verecekseniz değiştirtmeyin mahkeme sonuçlandıktan sonra gerekli işlem yapılsın.ama problem kabul edilip çözmek için çalışma başlatıldıysada mahkemede çok bişey beklemeyin derim.