1.2 joy kayışların ordan gelen bu sesin nedeni ne olabilir

HdrMtn62

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2014 Clio joy 1.2 kayışların olduğu yerden gelen bu sesin nedeni ne olabilir

Arkadaşlar aracım 1.2 2014 joy, böye bir ses geliyor, ara ara çoğalıyor ara ara kesiliyor, sebebi ne olabilir başına gelen var mı( bu arada kayışlar değişti)

Son düzenleme:

HdrMtn62

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konu hakkında bilgisi olan yok mu?

asarigul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde önceki aracım 2014 1.2 idi aynı ses vardı. uzun araştırmalarımla Konya da Triger kayışının hassas ayarı yapılınca düzeldi.Hatta bu sesi bayideki sıfır araçta da tespit ettik Önceleri servis bir şey yok, sende çok hassassın dedi. En sonunda arızayı ben dışarıda tespit ettirdim. Bu 1.2 motorların kronik sorunu , Aracın km si ilerleyince 40.000 daha belirginleşiyor.

HdrMtn62

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde önceki aracım 2014 1.2 idi aynı ses vardı. uzun araştırmalarımla Konya da Triger kayışının hassas ayarı yapılınca düzeldi.Hatta bu sesi bayideki sıfır araçta da tespit ettik Önceleri servis bir şey yok, sende çok hassassın dedi. En sonunda arızayı ben dışarıda tespit ettirdim. Bu 1.2 motorların kronik sorunu , Aracın km si ilerleyince 40.000 daha belirginleşiyor.

ses 63 binde kayışlar değişmeden gelmeye başladı, kayışları değiştirdim yine de kesilmedi yine götürdüm ses kesilmeyince sana verdikleri gibi cevap verdiler çok hassassın dediler, bunun hassaslıkla ne alakası var ses beni çok rahatsız ediyor dedim, neyse haftaya başka bir özel servise götüreceğim. umarım dediğin gibi gergi rulman ayarındandır, deilse ya devirdaim pompası ya da klima kompresörüdür