1.2 Joy Manuel şanzıman yağı değişimi gerekir mi ?

trk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba. 8 senedir bende olan 0 km aldığım 1.2 joy aracımın bazı ağır bakımlarını serviste bazı bakımlarını kendi ustama yaptırdım. Ancak bildiğim kadarıyla arabanın şanzıman yağı hiç değişmedi. Aracım 150.000 km de. Ciddi bir km değeri. Bu araçların şanzıman yağı ömürlük müdür yoksa önümüzdeki hafta gireceğim bakımda değiştirmem gerekir mi? Değiştirmem gerekirse hangi yağı kullanmalıyım ? Şanzıman yağları hakkında hiç bir bilgim altyapım yok. Bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim. İyi günler dilerim.

Aliertugrul1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben aracımda degistirdim şimdi vitesler kemikli geçmeye başladı kullandığı yagida görmedim ama 75-80 full sentetik yağ koyulması gerek muhtemelen tekrar değiştireceğim. Aracım 92 binde 1.2

trk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben aracımda degistirdim şimdi vitesler kemikli geçmeye başladı kullandığı yagida görmedim ama 75-80 full sentetik yağ koyulması gerek muhtemelen tekrar değiştireceğim. Aracım 92 binde 1.2

cevabınız için teşekkürler. bir de zahmet olmazsa kullanmamız gereken yağın linkini atabilir misiniz ?

CLIO-IV

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizim 1.2 atmosferik araçlarda (JH3 Şanzıman) Elf Tranself Nfj 75w80 yağın/viskozitenin dışında kullanmamanızı tavsiye ediyorum... (farklı marka yağlarda vitesin daha sert olduğunu söyleyen, tecrübe edinenler oldukça fazla, dolum miktarı yaklaşık 2.7 LT olarak geçmekte)