1.2 Joy Yapılması gerekenler

buzgibi01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba daha önce clionun 3 kasası 1.2 modelini kullanmıştım gayet memnundum şimdi 2013 model 19000 de aldım ama biraz karışık geldi elektronık hız sabitleme filan var pek kullanabileceğim bir şey değil zannediyorum karışık geldi bana bu araçta yapmam gereken bir şeyler varmı acaba triger seti yıldan dolayı değiştirmeliyim sizce bazıları 4 yıl dedi bazıları 5 yıl diyor kararsız kaldım sizlere danışmak istedim şimdiden teşekkür ederim

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Triger seti 4 yıl veya 80.000 kilometre hangisi önce dolarsa değiştiriliyor ama bana kalırsa kilometresi düşük olduğundan en az 1 veya 2 sene daha kullanılır...

babuqhtuLu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üstadım hız sabitleyici aksine karışık değil ve çok kullanışlı, özellikle uzun yolda rahatlatıyor sizi. Benim de ustama sormak istediğim soru şu; mesela sabah aracımı çalıştırıp yerinde 1-2 dk bekledikten sonra yokuş aşağı iniyorum lakin inerken 1-2-3 vites farketmiyor hangisiyle inersem ineyim arıza lambası yakıyor yokuş kalkış desteği hatası ve esp hatası veriyor. Aracı kompresöre bindirsem de, bindirmesem de arıza yakıyor sebebi ne olabilir ?

buzgibi01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Triger seti 4 yıl veya 80.000 kilometre hangisi önce dolarsa değiştiriliyor ama bana kalırsa kilometresi düşük olduğundan en az 1 veya 2 sene daha kullanılır...
Ustam bir sorum daha olacaktı size anahtarlık ile ilgili üzerinde lamba olan bir dügme var ama bir işe yaramıyor maalesef sebebi ne olabilir

breux

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzerinde lamba olan dugme aracin icinde tavandaki lambayi acip kapiyor kilitten bagimsiz olarak

jordan23ev

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üstadım hız sabitleyici aksine karışık değil ve çok kullanışlı, özellikle uzun yolda rahatlatıyor sizi. Benim de ustama sormak istediğim soru şu; mesela sabah aracımı çalıştırıp yerinde 1-2 dk bekledikten sonra yokuş aşağı iniyorum lakin inerken 1-2-3 vites farketmiyor hangisiyle inersem ineyim arıza lambası yakıyor yokuş kalkış desteği hatası ve esp hatası veriyor. Aracı kompresöre bindirsem de, bindirmesem de arıza yakıyor sebebi ne olabilir ?

%99 fren müşüründe arıza vardır. benzer şekilde bende de bu tarz arıza iletileri çıkıyordu. fren sistemini kontrol edip, yokuş kalkış devre dışı, ESP devre dışı vs. dediğim gibidir ki inşallah öyledir. toplasan herşey dahil bir müşür 50 tl etmez bilgin olsun...

babuqhtuLu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Deneyecem hocam teşekkür ederim.