1.2 LPG Taktırmak istiyorum. LPG Kullananlar yardımcı olabilir mi

Fatih1233

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,

2015 Model 1.2 Joy aracım var 139 bin de. Bu zamana kadar hep Benzinde binmiştim ancak malum yakıt fiyatlarının tavan yapması nedeniyle LPG taktırmayı düşünüyorum. Aracında lpg olan arkadaşlar aracın çekimi ve kullanımında sorun var mıdır?
En uygun lpg sistemi hangisidir. Sıradan bir sistem mi taktırmak lazım önereceğiniz LPG kitleri var mıdır?

Heredot00

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle Merhabalar. 2013 Model 1.2 Joy kullanıcısıyım internette çok fazla araştırma yaptıktan sonra, yaklaşık 2 yıl önce 'Atiker Grand OBDII' taktırmıştım. Aracın çekişinde gözle görülür pek fark yok desem yeridir. Lakin ilk montaj çok önemli bulunduğunuz şehirdeki tavsiye edilen bir yere gidin. Ben taktırırken bu sistemin daha ucuzunu da bulmuştum. Lakin bu sistemde hiç arıza çıkmadığını okumuştum. Ondan dolayı bunu taktırmıştım. Gerçekten de şimdiye kadar çıkmadı eğer taktırırsanız sadece 10 bin km de bir Tüp filtresini değiştirmeye dikkat edin. ( filtre 100 lira gibi bir şey ) Tabi forumdaki kullanıcı arkadaşlarda kullandığı markayı yazarsa daha aklınıza yatanı taktırmanızı tavsiye ederim. Bunun dışında size bir soru sorsam belki karşılaşmışsınızdır. Aracımın klima gazını yeni bastırmama rağmen yeterli soğutma yapmıyor ( polen filtresi vb hepsi yeni ) hava çok sıcak olmamasına rağmen ancak Kademe 4'e getirince içeriyi biraz biraz soğutuyor. bu seferde aracım çekişten iyice düşüyor sizde de böyle bir sıkıntı var mı acaba ?