1.2 symbol yed hava filtiresi

ali34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracım 1.2 16v 75bg 2009 model symbol aracıma gecenlerde bi filtire aldım ama bu filtire istedigim sekilde sese cıkarmıoyor dogrusu seste hiç degişiklik olmadı sadece 7.300 de kesiciye girerken bi boguk ses olusuyor zaten 7.500 de kesici acaba bunu olayı acaba motora direk bagladımuzatma hortumu flana kulanmadım acaba bundanmı kaynaklanıyor beni bu konuda bilgilendirriseniz cok mem nunu olurum

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle sormak istediğim konu şu, o devirler 7300-7500 değilde 6300-6500 olmasın? Filtre atmosferik benzinli araçlarda genelde büyük değişiklik gösterir ki 1.2 16V Renault motorlarında da kötü ses alınmıyor tatmmin edici bir sesi var bildiğim kadarıyla.Motora direk bağlamanız yanlış sıcak hava çeker performansı düşürür yakıtı arttırır ancak bu durumun sese etkisi bi nebze vardır, boru ile taksanız ses yankı yapacağından daha gür daha tok gelir ama direk boğaza taktığınızda da seste değişiklik olmadı denecek kadar az ses gelmesi garip gerçekten

ali34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
deviri yanlıs yazmısm 6300-6500 olucak bogazdan takınca acıkta biryerde yok havada cekemiyor motora boru ile baglıyacagım zaman akordiyon seklinde hortum olsa olurmu yoksa plastik ısı boyasi ile boyanmıs pimaslar var özel onlardan mı alsam

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Montaj resmi varmı ?

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pimaş daha iyidir

ali34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
resim en kısa zam anda koyucam bi akordion hortumvar elimde onunla bi deniycemolmasa dediginiz gibi pimaşla deniyecem resimleri koyucam enkısa sürede bu arada 2009 symbol için aux grisi yapımını cözdüm isteyene anlatırım yada resim yüklerim iyi forumlar

Zenx

Metin KESKİN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu tip açık hava filtre montajlarında boru ne kadar uzun tutulursa ses o kadar çok ve güzel çıkar, ayrıca borunun uzun tutulması filtrenin istediğiniz yere getirilmesinide sağlar, benim tavsiyem boruyu uzatıp filtreyi sağ davlumbaza yere yakın tutmanız, hem o alanda yeterince boşluk var hemde filtreniz o bölgeden temiz ve soğuk havayı rahat bir şekilde emer.