1.2 tce 4. Yıl bakım

dunkof

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
4. Yıl bakımı için fikirlerinizi ve tecrübelerinizi alabilirim
Triger ve aksesuar seti için yorumunuz nedir? Ayrıca EDC için güncelleme var mı? Geçen sene malzemeleri kendim alıp yaptığım için bu sene servise götürmek istiyorum ama kararsızım malum fiyatlar çok yüksek.

dunkof

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet serviste kayış seti ve standart bakımı 1850 TL 'ye yaptırdım.
Ekstra olarak fren ve soğutma sıvılarını değiştirdim.
Çıkan kayış gayet iyiydi 39 binde araç. Uzun yola çıktığım için değiştirmek istedim ama değiştirmek lazım mıydı tartışılır.
Birde motor yağı , geçen sene motul koymuştum bir fark göremedim.
Bu sene Castrol kullanıyor Renault bildiğim kadarıyla araç daha sessiz gibi geldi ama tabi ilk bakimda genelde aynı his oluyor.

rufenza

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yakın zamanda 1.2 tce için 4. yıl bakımını serviste yaptıran var mı ? Fiyat yazabilir mi fikir açısından. benim aracın da bakımı geldi. garanti artık bittiğinden çok kararsız kaldım servis konusunda.

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Ben benim aracın konusunda yazmıştım sanırım. Benim araç da 2017 Model, Tam garanti bittiğinde yetkili serviste yaptırdım. Mart 2020
Onların tavsiye ettiği bujileri değiştirmedim. Fren hidroliğini getirdim.
Motor yağını kendim getirdim. Renault onaylı bu Renault merkez ve Yetkili servis onayı aldım. Faturasına baktılar. Yetkili servis servis formuna onaylı şu model yağ konulmuştur dedi.

Kısaca ödediğim yetkili servise ~700 TL'ydi. İyi bir yağ da 200-250 seviyesinde.

Geçende servise uğradığımda hala indirim yaptıklarını fiyatların değişmediğini söylediler. Fakat servise gitmeden İstanbul'da populer bir Renault yetkili servisini aradığımda yaklaşık 150-200 farklı fiyat vermişti. Ben uygun fiyata yaptırdığımı düşünüyorum. Tabi bu işlemleri sanayide yaptırırsanız 200-250 TL her türlü daha uygun olacaktır.

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet serviste kayış seti ve standart bakımı 1850 TL 'ye yaptırdım.
Ekstra olarak fren ve soğutma sıvılarını değiştirdim.
Çıkan kayış gayet iyiydi 39 binde araç. Uzun yola çıktığım için değiştirmek istedim ama değiştirmek lazım mıydı tartışılır.
Birde motor yağı , geçen sene motul koymuştum bir fark göremedim.
Bu sene Castrol kullanıyor Renault bildiğim kadarıyla araç daha sessiz gibi geldi ama tabi ilk bakimda genelde aynı his oluyor.

İlk mesajınıza göre cevapladım. Hayırlısı olsun yaptırmışsınız.
Aracınız 2016 model değil mi? Benimkinden 1 yaş büyük sanırım.
Ben 3. yaş doldurduğunda, 3. bakımında Motul X-Cess yağ kullandım. 2 bin km sonrası baktığımda hiç yağ eksiltme olmadı.
Şimdi 4 bin km oldu sanırım kontrol edeceğim.

Sizin motorda yağ eksiltme görüyor musunuz?

dunkof

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk mesajınıza göre cevapladım. Hayırlısı olsun yaptırmışsınız.
Aracınız 2016 model değil mi? Benimkinden 1 yaş büyük sanırım.
Ben 3. yaş doldurduğunda, 3. bakımında Motul X-Cess yağ kullandım. 2 bin km sonrası baktığımda hiç yağ eksiltme olmadı.
Şimdi 4 bin km oldu sanırım kontrol edeceğim.

Sizin motorda yağ eksiltme görüyor musunuz?

2016 benim 4. yıl bakımı olduğu için kayış değişti belirttiğim gibi ( bu işlemi dışarda yaptırmak için güvenemedim açıkçası) durumu bence gayet iyiydi ama herkesin kendi tercihi kimseyi yönlendiremem.

geçen sene bende xcess 5 40 kullandım kendim alıp dışarda değiştirttim. geçen sene 9 bin km yaptım eksiltme gözlemlemedim sanırım elften daha iyi bir yağ. şu an castrol kullanıyor servis sanki daha bir sessiz ilk gün gibi nerdeyse eksiltme yapmazsa seneye castrol ile devam edebilirim.