1.2 TCE EDC Yokusta Park

banagelensanagelsin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar

Bizim 25 bin deki Capturu yokusta park ettikten sonra bir gariplik fark ettim.

Evin onu cok dik olmasa da yokusta. Park edince full frene basip el frenini cekip P ye aliyorum. Daha sonra arabayi kullanacaksam, calistirip vitesi Geri R ye almak istiyorum ama gecmek istemezmis gibi cok sert oluyor, gecerken de zorlanirmis gibi guclu bir ses geliyor. sanki hill holder devreden cikiyorda ondan sonra rahatliyor gibi. Daha once EDC kullanmistim ama yokusta park etme durumu olmadi hic. Bilen var midir, bunun taktigi falan var mi vites gecirmek icin yokusta ilk calistirmada?

alfredo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar

Bizim 25 bin deki Capturu yokusta park ettikten sonra bir gariplik fark ettim.

Evin onu cok dik olmasa da yokusta. Park edince full frene basip el frenini cekip P ye aliyorum. Daha sonra arabayi kullanacaksam, calistirip vitesi Geri R ye almak istiyorum ama gecmek istemezmis gibi cok sert oluyor, gecerken de zorlanirmis gibi guclu bir ses geliyor. sanki hill holder devreden cikiyorda ondan sonra rahatliyor gibi. Daha once EDC kullanmistim ama yokusta park etme durumu olmadi hic. Bilen var midir, bunun taktigi falan var mi vites gecirmek icin yokusta ilk calistirmada?

Arabayı durdurunca vitesi boşa alıp, el frenini çekip, ayağınızı da frenden yavaşça (yokuş çok dikse bir anda ayağınızı çekmek arabayı kaydırabilir) çekin. Arabayı bu sayede el freni tutar. Daha sonra boştan parka alin. Bu sayede şanzıman ikinci planda kalacak.
Diğer türlü direk parka alırsanız bütün ağırlık şanzımana biner. Bu da şanzımanın ömründen yer.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üstte cevap verilmiş, özetle; bayırda durunca önce N, sonra el frenini çek, ayagını frenden çek, araba kendini frenlerle tutunca P ye al. Bukadar. Ha yok el freninde geri kaçıyorsa frenlerini kontrol ettir.

HTC EVO 3D X515m cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

banagelensanagelsin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tamam beyler sagolun, bugun deneyeyim. N ye alip El freni cekilmesi gerektigini bilmiyordum

banagelensanagelsin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dediginiz gibi yapinca rahat gecti sonunda, tesekkurler