1.2 Touch Yakıt Tüketim

Black Mamba

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben lara-kundu-konyaltı bölgelerine sık sık gidiyorum ve 2. vitese alamadan yarım debriyaj eve kadar geldiğim çok oluyor...Bildiğiniz üzere mutlaka daldı-çıktılarda her gün dediğim saat aralıkları kaza olup tıkıyor trafiği, birde buna 1dk bekleyip 99sn den geri sayıp sadece 20 sn yeşil yanan ışıklarıda ekleyince araç haliyle çok tüketiyor. agresif kullanan biri değilim aşağı yukarıda sizin vites değiştirme devir aralığınızda değiştiriyorum zaten işaret de uyarıyor ancak en iyi rekorum 6.8 idi ardından uzun yol ölçümü yapmak için sıfırladım ve yaklaşık 400km yol yaptım ortalamam 7.0lt gece ana hatlarda trafik olmadan gidersem 6.9 a düşüyor sabah hemen 7.0 oluyor...Sizin bölge dediğiniz gibi çook daha rahat hatta sıkışma olduğuna şahit olmadım hiç...o dediğiniz cihaz nasıl bir cihaz? ne prensipde çalışır? birde önemli olan göstergede 5 ortalamada gösterse gerçek rakam o mu? sizin değerlerle 750km şehiriçi menzil olması lazım benim aracım 100km/h geçmemek koşuluyla şehirdışı bile okadar gitmez...

umarım aracınızda bir sorun yoktur bahsettiğiniz değerler aşırı çok olmasada biraz fazla özellikle uzun yolda bile 6.8 gordum diyorsunuz bu normalin baya ustunde ekranda gözüken değerler elbette ki gerçek değerler ama gösterge sıfırlandıktan en az bir 100 km sonrasında size gerçek değeri verir kanaatindeyim kullandığım cihaz ise bu linkteki cihazdır ben pek inanmam böyle şeylere ama zararı olmadığı için aracımda bulunduruyorum tercih etmek size kalmış
TEKNOLOJ0 - Panther - The fuel saver