1.2 turbo edc, lpg uygulamaları hk.

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Brc vs taktirin gecin 5-6 bin lpg ye para mi verilir?

selcukhaltas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben araştırdım brc atiker felan olmuyor sıvı sistem olur dediler vialle prins hepsine gittim yok olmuyor daha çıkmamış. Lovato ya gittim 3100 TL ye 2 yıl 100 bin km motor sigortası kaskosu da dahil şekilde direk enjeksiyon kitini taktılar. Damla otogaz da Murat beyi bulun tecrübeleri oldukça fazla işi iyi biliyor.

selcukhaltas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araç Lovato takıldığında 17 bindeydi şimdi 54 binde düşünmeyin taktırın ben 6 Ayda amorti ettim kâr bile ettim fazlasıyla.

trakonya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Madem lpg taktiracaktiniz 1.2 turbo neden aliyorsunuz derler dimi adama..

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu motorun 0,9 dan prensip olarak ne farkı var? bir sürü kişi 0,9 a brc vs taktırıyor yıllardır kullanıyor

selcukhaltas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Madem lpg taktiracaktiniz 1.2 turbo neden aliyorsunuz derler dimi adama..

Diğer aracım clio sport Toureg uzun şase 0.9 motor. Arasında ki farklar anlatmaya değer.
1.si clio 0.9 gaz da 20krş yakıt yakıyor Captur 1.2 15 krş. 1.2 motor direk enjeksiyonlu yeni nesil motor çok atık ve hızlı 120bg, diğer 0.9 aracım 3 silindir daha hantal 90 Bg ve motor sesi 3 silindir olduğundan çok gıcık. Kasa ağırlığı motora anca yettiği için gaza çok yüklenmem gerekiyor o da yakıtı arttırıyor.
2.si Captur otomatik vites kullanım rahatlığı süper ötesi 0.9 da otomatik seçeneği yok
3. sü 1.2 motor gaz da mı gidiyorum benzindemi fark ettirmiyor 0.9 motor gazda %15 benzine göre daha çok çekişi düşüyor.
4. sü araçların yıllık vergileri aynı sigortaları aynı.

Bu avantajlar ve dezavantajlar benim aracı trafikte ve uzun yolda işimden dolayı bir fiil günlük hayatta kullanarak gözlemlediğim sonuçlardır. İster öyle ister böyle diyin ama 1.2 motor HER ZAMAN AVANTAJLI.

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu motorun 0,9 dan prensip olarak ne farkı var? bir sürü kişi 0,9 a brc vs taktırıyor yıllardır kullanıyor

Duzeltme;
Bu motor teorik olarak 1.2 ile ayni degilmis. Youtube animasyonlarinda baktim da 0.9 port enjeksiyonlu, 1.2 ler direct injection.

cozep

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
enjeksıyon yapısı geregıbu araclara lpg takılamıyor dıye bılıyorum 0.9 ların yakıt sıstemı ıle bunlarınkı cok farklı ucuza gezıcem dıye aracınızdan olmayın sonra

m_y_z_

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim anlamadığım bende de 1.2 turbo edc var,bu araba zaten uzun yolda bişey yakmıyorki.hız sabitleyiciyi 100'e sabitleyin 25 tl ile 100 km yol yapıyor ne gerek var lpg taktırmaya anlamadım,evet dizel almak mantıklı ama o da kabine motor sesinin fazla iletiyor.ben sırf bu yüzden dizel tercih etmedim.fazla yol yapmadığım için de sıkıntı yok ama fazla yol yapan arkadaşlara tavsiyem lpg yerine dizel.

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
LPG ile şdışı 16-17 şehiriçi 22 kuruş civarı yakar diye tahmin ediyorum. 17 ile 25 arası da yüzde 45 fark var. Motor sesine gelince zaten bu sınıfta bir aracın izolasyonu rüzgar sesini de aldığından problem olmaz.
Ama dizel in fiyat vergi vs farkına bakınca benzinli araç da mantıklı oluyor. hesap meselesi, yıllık km vergi bakım bağladığınız para hepsini gözönünde bulundurmalı