1.2 yağ seviyesi

ati_63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaslar 2016 1.2 captur edc sahibiyim ... aracin yagiyla ilgili problemim var ama servise göre hersey normal ben mi bilmiyorum yoksa servis tarafindan aldatilmaya mi calisiliyorum merak ettim.

Araci 2 gun önce kontrol ettigimde yag seviyesi cubuktaki cizgilerin ortasinda hemen hemen %40 lik seviyede idi foto atmayi basarirsam atacagim... araci dün servise biraktim bugun aradi ve eksiltme aman aman degil sadece 100 150 ml eksik var buda bakim yaklaştığı icin gayet dogal diyor.... e peki bu yagin ust cizgide olmasi gerekmez mi ? Diye sordugumda ise aldigim cevap hayir bakimdan sonra bile iki cizginin tam arasinda bir yerde oluyor diyor... arkadaslar bilgi sahibi kisiler aydinlatirsa sevinirim

ati_63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
AzOjOX.jpg

lejypner26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yağ seviyesinin olması gerektiği yer çubuktaki maksimum ve minimum noktasının ortasıdır
benim anladığım senin seviyende bu civarda
görmek lazım ama normal olduğunu üşünüyorum :)

yyildirayy

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
1,2 motorda yağ eksiltme sorunu olduğunu daha evvel bu forumda yazanlar olmuştu ve belli bir km. de belli bir eksiltme normal deniyormuş servis tarafından.
Bir araştırın isterseniz.

ati_63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevaplar icin tesekkurler ortada ortanin az uzerinde olmali diyor servis... eksiltme problemlerini gördüğüm icin bu kadar titiz davranıyorum servis ise bu eksiltmeleri normal karsiliyor

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bakımdan diğer bakıma kadar eksiltme normal ama standartlar içerisindeyse normal..yoksa üst çizgiden alt çizgiye kadar eksiltmez iki bakım arası geçen zamanda..maximum 100 veya 150 gr falan eksiltir..

Atom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi sen sık sık kontrol et. Egereksiktme varsa bin servisin tepesine

ati_63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servisin beyani da o yönde bakalim tskipte kalacağız

ati_63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
16sinda komple yağ degistirecegim ondan sonra takibi daha saglam yaparim...

1.2 lerde sorun olduğu icin korkutuyor durum evhamlaniyoruz sonucta zor bela aldigimiz araclarimiz