1,3 tce vs 1,5 dcİ

badforr06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkesin bildiği gibi renault mercedes ile ortak ürettiği motoru gecen senelerde piyasaya sürdü. Yeni araba alacak kişilerin aklında bir soru işareti oluştu. Şimdi öncelikle 1,3 tce motoru kullanan kişilerin kullanıcı yorumuna ihtiyacım var. Cünkü artık biliyoruz ki dizel motorların devrı kapanmak üzeri ve insanlar benzinli araç almayı düsünüyor hele ki 1,3 tce ile hem yakıt tasarrufu hemde motor verimi ile ön planda benim aklıma takılan kısım ise motorun herhangi bir sıkıntısı var mı ? ve sizce hangisi tercih edilmeli ve motorun yakıt durumu fabrika verilerindeki gibi az mı yakıyor. Suan hali hazır 1,5 DCİ fluence 2016 model araç kullanıyorum ve magane 4 1,3 TCE EDC ile magane 4 1,5 DCİ EDC arasında kaldım yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Renocumali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ekim 2020 üretimi design edition joy 1.3 tce 140 bg aracımı aldım ve 1200 km yol yaptım bir önceki aracım clio 3 dci 75 bg di şehir içi eco kullanımla 6.2 şehir dışı 5 litre yaktım ortalamam 5.8 şuan dizele gönül rahatlığı ile elveda dedim. Not:Saatte 110 km hızı geçmedim. Ve en azından 140 bg motorumla dilersem 200 km hız yapabilirim :)

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba bende 1.3 tce 140 joy manuel aracımı 20 temmuzdan beri kullanıyorum. Bende Clio 4 1.5 DCI den geçtim benim şansımdan mi bilmem benim cliomda dpf ve oksijen sensörü arızası vardı 1 seneden fazla uğraştım çözemedim. Bu yüzden dizel alırsam euro 5 motor almamaya yemin edip sattım.o sırada fırsat denk geldi bayide 156 bin TL'ye megane bulunca hiç test bile etmeden aldım. Bende performans seven birisi olduğum için arabadan çok memnunum. Aracım şuan 4.450 km de ayda 800 km filan rahat kullanıyorum. Ben performanslı kullanmama rağmen sadece şehiriçi kullanımı yazin 6.7 yakıyordu şuan kış şartlarında 7.1 litre yakıyor bence çok makul çünkü ben hiç dikkat etmiyorum. Dikkat etmek olsam zaten 1.6 alır tüp takardım 140 beygir arabayı ne gerek var. İlk aldığımda uzun yolda yapmıştım 1385 km de 80 litre benzin yakmıştı ama yine dikkat etmemiştim ve klima sürekli açıktı.

Renocumali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 3 dci aracımı 96 bine verdim 186 bine joy 1.3 tce 140 bg design edition versiyonu aldım. Çok memnunum. Osmaniye yolları keyifli trafik az çevre yolları otobana bağlı bu modelde trim sesi hiç yok. Arkadaşımda Corolla atmosferik motor var arkadaş hayran kaldı araca. Satıp 140 bg olan megane bakıyor 2019. Model. Sedan olsun geniş olsun konfor ve performans arıyorsanız tek seçenek megane 4 1.3 tce 140bg.

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 3 dci aracımı 96 bine verdim 186 bine joy 1.3 tce 140 bg design edition versiyonu aldım. Çok memnunum. Osmaniye yolları keyifli trafik az çevre yolları otobana bağlı bu modelde trim sesi hiç yok. Arkadaşımda Corolla atmosferik motor var arkadaş hayran kaldı araca. Satıp 140 bg olan megane bakıyor 2019. Model. Sedan olsun geniş olsun konfor ve performans arıyorsanız tek seçenek megane 4 1.3 tce 140bg.

Design edition pakette ön farlar icon farı sanırım dimi. İç konsolda eğer aracınız manuelse kol dayama vs opsiyonları var mı

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkesin bildiÄŸi gibi renault mercedes ile ortak ürettiÄŸi motoru gecen senelerde piyasaya sürdü. Yeni araba alacak kiÅŸilerin aklında bir soru iÅŸareti oluÅŸtu. Åžimdi öncelikle 1,3 tce motoru kullanan kiÅŸilerin kullanıcı yorumuna ihtiyacım var. Cünkü artık biliyoruz ki dizel motorların devrı kapanmak üzeri ve insanlar benzinli araç almayı düsünüyor hele ki 1,3 tce ile hem yakıt tasarrufu hemde motor verimi ile ön planda benim aklıma takılan kısım ise motorun herhangi bir sıkıntısı var mı ? ve sizce hangisi tercih edilmeli ve motorun yakıt durumu fabrika verilerindeki gibi az mı yakıyor. Suan hali hazır 1,5 DCÄ° fluence 2016 model araç kullanıyorum ve magane 4 1,3 TCE EDC ile magane 4 1,5 DCÄ° EDC arasında kaldım yardımlarınızı bekliyorum ÅŸimdiden teÅŸekkür ederim.

Araç çoğu konuda çok iyi ama motor konusunda sorduğunuz soruya çok cevap verebilecek kimse yoktur bu aracın 2019 model ikinci el ilanlarında bile daha ben 25 bin km üzerinde araç görmedim. Yani henüz yüksek kilometrelere çıkmış bir model değil ama benim güvendiğim en önemli yani Mercedes Renault ve Nissan modellerinde ayrı ayrı kullanılıyor olması ve 163 bg kadar modellerinin olması. Şimdi 163 bg alt yapısı farklidir diyenler olacak ama ben öyle düşünmüyorum 23 beygir için motora ayrı parça üretim argesi yapmazlar sadece yazılım işidir. Ve ayrıca YouTube da 1.3 tce yazarsanız motorun teknolojisini anlatan yabancı videolar var ve orada özellikle piston yuvalarının sürtünme azaltıcı şekilde kaplı olduğunu anlatıyor. Aldığım kadarıyla 40 bin saat ve 300 bin km test edilmiş. Ve bu süre yabancı dilim çok yok ama anladığım kadarı ile 4 yıllık bir çalışmaymış. YouTube 1.3 tce yazarsanız çıkıyor.

Renocumali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Design edition joy paket icon farı olarak geliyor. Sis farı ve park sensörü mevcut ama kolçak yok. Tek eksik kolçak :(

Renocumali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.3 tce dacialarda mevcut 120000 km lerde var motor ekonomik bir motor uzun yolda 4,5 ları görüyor megane şuan 1500 km de 5,8 ortalamam dizele hiç gerek yok triger zaten bu modellerde zincirli 100000 km de değişim veya bakım var sessiz ve ekonomik tek seçenek bu piyasada 1,3 tce turbo140 bg