1.3 TCE'lerde kavrama anında gelen ses

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
kasa ağır makyaj geçirmedi bile. 2016 gibi çıkmıştı sanırım. sorunların giderilmesi lazımken yenileri ekleniyor. küçük ölçüde de olsa bu sorunlar insanı tilt eder abi kim ne derse desin. hele ki benim gibi pimpirikli adamsanız.

Yokkkk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi aksamlar arkadaslar; debriyaj boru spotu degisenlerde ses tamamen kesildi mi? Simdi, aracim birinci viteste silkeleme yapiyor ve ikiye atarken trakkss diye ses geliyor alttan; ne yapacagim bilmiyorum. Arabadan iyice sogudum artik.

r321

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi aksamlar arkadaslar; debriyaj boru spotu degisenlerde ses tamamen kesildi mi? Simdi, aracim birinci viteste silkeleme yapiyor ve ikiye atarken trakkss diye ses geliyor alttan; ne yapacagim bilmiyorum. Arabadan iyice sogudum artik.

Benim geçen hafta debriyaj borusu ve sportu, hidrolik debriyaj silindiri falan komple değişti. Hem kavrama sesi, hem debriyaj gıcırtısı gitti. Kalkış anında dediğiniz gibi hafif bir silkeleme seziyodum hatta dedim bana mı böyle geliyor falan. Normale göre daha fazla gaz vererek kaldırıyorum aracı. Ben mi kuruntu yaptım diyodum da sizin yorumu görünce yazayım dedim. Ama benim 1 hafta bile olmadı değişeli, biraz kullanalım bakalım alışsın sistem

Ayhan06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
debriyaj boru spotu ve debriyaj borusu kaynaklı değişti, ses gitti. 750tl yapıldı garantiden. Basit bir işlem çok büyüttük bu sesi servislere güncelleme geldi yapılıyor artık.

Cozef95

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu hortlacam ama bu debriyaja basınca gelen hırıltı sesi bendede olmaya basladı. Sorunu serviste cozenler kesin cozume ulastilar mi

Yokkkk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Debriyaj silindiri degistikten sonra ses %90 kesildi. Sadece dusuk viteslerde yuksek devirde ani vites degistirince arada oluyor

mehmetalgul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,

Yaklaşık 1 aydır aranıza 2020 1.3 tc3 joy manuel ile katılmış bulunmaktayım. Benim aracımdan duyduğum ses gaza yüklendiğimde sağ ön yolcu tarafından, göğüs içinden gelen bir zırıltı sesi. Gaza yüklenince özellikle 2. ve 3. viteste düşük devirlerde geliyor, sakin kullanımda veya daha üst devirlerde gelmiyor.
Burada bahsi geçen ses böyle bir ses midir? Yada benimle aynı sesi duyan var mıdır? Aranızda böyle bir ses duyan varsa bir çözümü var mıdır?

Teşekkürler...

Yokkkk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bahsettiginiz sesin aynisi vardi. İkinci yillik bakiminda servise durumu ilettim. Anladigim kadariyla kapilarin baglanti yerlerindeki gevşeklikten kaynaklaniyormus. Tum kapilari bastan ayarladilar ve yagladilar. Sorun tamamen cozuldu

Yokkkk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu ses debriyaj sesinden farkli bir ses yalniz