1.4 16v aracım cok yakıyor yardım edermisiniz ?

ilyasfatih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Büyük ihtimalle hava basmışlardır pompalardan kaynaklı sorun oluyor bazen.
Farklı yerden yakıt alıp tekrar ölçümü yapın umarım sorununuz düzelir

Şu anki hesaplamanıza bakılırsa yakıt değerlerimiz aynı
:)

Sizin 26 krş yakıyora çok iyi bunu yagrın bi çözüme ulaştırcam :D

tozgenc61

Tunahan ÖZGENÇ-Trabzon,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizin 26 krş yakıyora çok iyi bunu yagrın bi çözüme ulaştırcam :D

Şu anki hesaplamanız derken 44 tl lik LPG ile 84 km yaptığınız hesap yani 52 krş. :) 2.0 motor sürekli dip gaz benzinli bi araç için bu değer normal diye düşünüyorum :D

ilyasfatih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şu anki hesaplamanız derken 44 tl lik LPG ile 84 km yaptığınız hesap yani 52 krş. :) 2.0 motor sürekli dip gaz benzinli bi araç için bu değer normal diye düşünüyorum :D
Haklısınız sin araçınızın motoru için çok normal bi durum bugun götürdüm sanayiye aracı aracta bi problem yok buyuk ihtimal pompacıda var 1 hafta gecsin bidaha fullıcam :D

tozgenc61

Tunahan ÖZGENÇ-Trabzon,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakıtı opetten alıyosanız hatalarını telafi ederler çünkü bizde yakıtı sürekli opetden aynı istasyondan alıyoruz geçen hafta scenice dizel yerine benzin koydu pompacı arabaları karıştırmış yoğunluktan :D Araçta yarım depo mazot vardı benzinle fulledi yani ama hiç kem küm etmeden yakıt deposunu temizlettiler ve yarım depo mazot koydular :)

keyfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim arabam benzinli km de 28 krş yakıyor. biraz zorlarsam 30 krş . senin araç tüplü olmasına rağmen çooook yakıyor. birde lpg aldığın yeri değiştir hava basıyor diyorlar bazılarını.