1.4 16v aracım cok yakıyor yardım edermisiniz ?

ilyasfatih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şimdiye kadar hiç böle yapmazdı ben arabayı yran birisi deyilim arabmı sevdigim için yagını suyunu zamını geldi mi degiştiririm daha gecen hafta lpg ciye gidip hava filitresini degiştirdim kaçak olup oladıgına kontrol ettirdim 50 tl verdim ondan sonra fulladım arabayı o gün hesapladıgımda 26 krş yakıyordu aradan bi hafta gecti 84 km yaptım 44 tl gaz aldım sizce lpgci bi hatamı yaptı yoksa aldıgım yer bana havamı kaktırdı ?

ilyasfatih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yük gaza basma vs. bunlar çok önemli. Misal 40 liralık gaz ı 10 km de de yenir .
Haklısında ben aracı yormam kolay kolay devirleri alcak tutarım 3 bin devire gelmeden vites degiştiriyorum kacak olma ihtimalide yok bence bu lpg istasynunda bişi var

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam istasyonu değiştir kıyaslama yap bakarsın ondan sonra istasyonda sorun ise almazsın bi daha

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
LPG tesisatı kontrol ettirin... 52.krş... çok... 30-35 krş a kadar normal... kışın artar da bu kadar olmaz 10-15 krş artış kışın normal...

ilyasfatih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
LPG tesisatı kontrol ettirin... 52.krş... çok... 30-35 krş a kadar normal... kışın artar da bu kadar olmaz 10-15 krş artış kışın normal...
Kaçak yok diye biliyorum bir hafta önce kaçak olup olmadıgını kontrol etirmiştim benm şüphelendigin arabanın hava filitresi yaparmı ne zamandan beri degişmiyor ?

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
hava filtresı de yapar tabi de, daha çok kaçak veya yakıt sistem(eletronık,beyın,enj, bujı,disptr,ateşleme,tesisat,vb) arızası olabilir... lpg sist bilgisayardan baktırın... benzınde dene bide fazla yakmıyorsa lpg sist de sorun vardır...:eyv

ilyasfatih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hava filtresı de yapar tabi de, daha çok kaçak veya yakıt sistem(eletronık,beyın,enj, bujı,disptr,ateşleme,tesisat,vb) arızası olabilir... lpg sist bilgisayardan baktırın... benzınde dene bide fazla yakmıyorsa lpg sist de sorun vardır...:eyv
Arabada gaz kokusu falan yok sonra çalışırken falan tek kontakta çalışıyor ateşlemde sanırsam yokta bi beyinleri kontrol etirmekte fayda var teşekkür ederim yorum için :D

tozgenc61

Tunahan ÖZGENÇ-Trabzon,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Büyük ihtimalle hava basmışlardır pompalardan kaynaklı sorun oluyor bazen.
Farklı yerden yakıt alıp tekrar ölçümü yapın umarım sorununuz düzelir

Şu anki hesaplamanıza bakılırsa yakıt değerlerimiz aynı
:)

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
şimdiye kadar hiç böle yapmazdı ben arabayı yoran birisi değilim arabamı sevdiğim için yağını suyunu zamanı geldi mi değiştiririm daha gecen hafta lpg ciye gidip hava filitresini değiştirdim kaçak olup olmadığını kontrol ettirdim 50 tl verdim ondan sonra fulledim arabayı o gün hesapladığımda 26 krş yakıyordu aradan bi hafta geçti 84 km yaptım 44 tl gaz aldım sizce lpgci bi hatamı yaptı yoksa aldıgım yer bana havamı doldurdu?

ben tabii acemi şoför olarak anlamam bu konulardan ama lpg kullananınca tüketim hakkında da bilgi sahibi oldum konu sayesinde, bir de dizel konulara bakayım genel kültür açısından:D umarım sorun ucuza hallolur, düzelir tüketim bir an önce...