1.4 8v Clio motor sesi

oguzk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamun aleyküm arkadaşlar abiler. Yakın zamanda 1.4 8v clio aldım sanayiye gösterdim alırken bi problem yok denildi. Araçta bi şıkırtı vardı onu da sübap vuruyo bi ayar lazım denildiği için sıkıntı etmedim. Fakat sonralardan tekrar sanayiye gittiğimde ustanın biri arabaya yaklaşıp bu araçta bi sıkıntı var motor yemeye başlamışsın dedi bu sübap olayından çıkmış böyle giderse 2500 TL ye patlar bu iş dikkat et bu şekilde gezme dedi. Tekrar başka bir ustaya götürdüm o da araçta bişey olmadığını belirtti sübap dedi yine aynı şekilde. 3.cü bir ustaya gittim araca baktıktan sonra daha aracın daha önceden fan açmadığı için hararet yaptığını ve ön fanın değiştiğini orjinal olmadığını söylemekle birlikte aracın motor istediğini söyledi. sesli bir şekilde şıkırtı yapıyor ses subap sesi ama açar bakarız altta ne olduğunu bilemeyiz sübapla kurtarabilirsek kurtarırız kurtaramazsak eğer motor ister o da 1900 - 2000 TL ye patlar dedi.. Yalnız araba da üfleme filan yok egzozdan herhangi bir duman da atmıyor. Ama önden az da olsa bir damlatma yapıyor. Sanırım büyük kazık yedim bu bana ders oldu bundan sonra motorsiklet dahi olsa servisine baktırıp alıcam... Sonuç olarak bu konuyu sizinle paylaşıp sizden destek almak istiyorum ..Öncelikle aracı reno servisinde motor yaptırsam kaç binliraya çıkarım.. Sanayide yaptırsam sıkıntı olur mu ? Motoru yapılan aracın ömrü ne kadar olabilir motoru yaptırdıktan sonra araca gönül rahatlığıyla binebilirmiyim fikir ve düşüncelerinizi yazarsanız çok memnun olurum. hepinize saygılar sevgiler..

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sen önce bi subap ayarı yaptır derim.iyi bir ustaya
motorda üfleme duman atma yoksa pistonların durumu iyi demekki.

oguzk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sen önce bi subap ayarı yaptır derim.iyi bir ustaya
motorda üfleme duman atma yoksa pistonların durumu iyi demekki.

subap ayarı yaptırmıştım daha önceden ama tutmadı.

Birde motor sıkıntısı olan araç gitmez diyolar..
Benim aracın gidişi de iyi daha dün 160 a bindirdim aracı sırf denemek için bassam giderdi yine de ama basmadım. 2000 model tüplü bir clio için 160 bile iyi..

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence iyi bir ustaya tekrar göster.bu subap işini herkes yapamıyo.bende megane 1 varken yaptırdım gençten bi elemana tekrar oldu yapamadı.gittim durum böyle böyle dedim burun büktü işine gelmedi.iyi bi ustaya götür bence.yer olarak nerdesin ben kocaelideyim buralardaysan yardımcı olurum.

oguzk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence iyi bir ustaya tekrar göster.bu subap işini herkes yapamıyo.bende megane 1 varken yaptırdım gençten bi elemana tekrar oldu yapamadı.gittim durum böyle böyle dedim burun büktü işine gelmedi.iyi bi ustaya götür bence.yer olarak nerdesin ben kocaelideyim buralardaysan yardımcı olurum.

Çok uzak başkan ben Samsun'dayım..

Ben birdaha baktırayım olmazsa ama bu işin sonu motor gibi geliyo bana :)

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motorunda üfleme duman atma yoksa neden motor yaptırcan en fazla subapları değişirsin.ama subaplarda sıkıntı olsa yürümezki o araba.

oguzk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motorunda üfleme duman atma yoksa neden motor yaptırcan en fazla subapları değişirsin.ama subaplarda sıkıntı olsa yürümezki o araba.

usta şakır şakır ötüyo ama araba çalıştırdığımda

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sen iyi bi ustaya ayar yaptır.

oguzk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öyle yapıyım reno servisine gitsem daha mı yüksek rakamlar çıkar

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
servisler genelde dışarıdan biraz daha tuzlu oluyo ama sormanda fayda var.eğer sizin orda iyi usta yoksa servise git.en azından bi sorun olursa sıkıntı yaşamazsın