1.4 TCE Impressör Kullanıcıları Bilgi Paylaşımı

arnold

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar merhaba,

aracımızdan ülkemizde fazla sayıda bulunmadığından dolayı kullanıcısı da fazla bulunmuyor. şahsen ben merak ettiğim bir konu hakkında bilgiye ulaşmaya çalıştığımda oldukça zorlanıyorum ve çoğu zaman da ulaşamıyorum. dolayısıyla impressör kullanıcılarını bir araya getirmek adına böyle bir başlık açmayı uygun buldum. aklımıza takılan sorulara daha hızlı cevap bulabilmek ve bu araca sahip olmak isteyenlere yol gösterici olabilmek adına faydalı olacağını düşünüyorum.

arnold

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracımızın donanım özellikleri

Estetik ve Dış Ekipmanlar
Gövde Rengi TamponlarS
Gövde Rengi Yan AynalarS
Ön Sis FarlarıS
Yan Aynalara Entegre SinyallerS
Krom Kaplı Kapı KollarıS
Elektrikle Katlanan Isıtmalı Yan AynalarS
Viraj Aydınlatmalı Bi-Xenon Farlar + Far Yıkama SistemiS
"Proteus" Tipi Alüminyum Alaşımlı Jantlar (205/60 R16)-
"Spirale" Tipi Alüminyum Alaşımlı Jantlar (205/60 R16)-
"Schuss" Tipi Alüminyum Alaşımlı Jantlar (205/50 R17)S
Gövde Rengi Kapı Kolları-
"Sequence"Tipi Jant Kapakları (205/65 R15)-
Siyah Yan Aynalar-
Siyah Kapı Kolları-
Konfor ve İç Ekipmanlar
Renkli CamlarS
Polen FiltresiS
Yol BilgisayarıS
Elektrikli Arka CamlarS
Yağmur SensörüS
Sürücü Koltuğu Yükseklik AyarıS
Refakatçi Aydınlatma (Follow-me home)S
Otomatik Yanan FarlarS
Çift Bölgeli Elektronik KlimaS
Renault Card Sistemi (Eller Serbest Sistem)S
Türkçe Uyarı EkranıS
Hız Ayar ve SınırlayıcıS
Park SensörüS
Direksiyondan Kumandalı Müzik SistemiS
BluetoothS
Ön Konsolda Portatif Müzik Çalar Bağlantı SoketiS
140W, 4HP + 4 tweeters, Radyo-Mono CD MP3 - 3D Sound by ArkamysS
Koyu Karbon DöşemeS
Deri DireksiyonS
Yükseklik ve Derinlik Ayarlı DireksiyonS
Yolcu Koltuğu Yükseklik AyarıS
Elektrikli Ön Camlar, Tek Dokunuşla Açılıp KapanabilenS
Ön Koltuk Kol Dayanağı ve Kapaklı Eşya Saklama BölmesiS
Arka Koltuk Sırtlığı 1/3-2/3 Katlanma ÖzelliğiS
Kendiliğinden Kararan İç Dikiz Aynası-
Elektrikli Açılır TavanS
Arka Sıra İçin Havalandırma Izgaraları-
Arka Koltukta Orta KolçakS
Entegre Navigasyon Sistemi - Carminat TomTomO
Elektrikli Panoramik Açılır TavanS
Gövde Rengi Tamponlar-
Bej Döşeme-
Karartılmış Arka CamlarS
Manuel Klima-
60W, 4HP, Radyo-Mono CD MP3-
Arka Koltukta Orta Kolçak-
Arka Koltuk Sırtlığı 1/1 Katlanma Özelliği-
Güvenlik
ABSS
Fren Destek Sistemi (AFU)S
ESP + CSV + ASRS
Sürücü ve Yolcu Hava YastıklarıS
Yan Hava YastıklarıS
Perde Hava YastıklarıS
Güç Limitörlü Ön Emniyet KemerleriS
Güç Limitörlü Arka Emniyet KemerleriS
Ani Durmalarda 4’lü Flaşörlerin Otomatik YanmasıS
Kapıların Hareket Sonrası Otomatik KilitlenmesiS
Kumanda ile Açılan Elektronik Motor Kilidi (İmmobiliser)S

alıntıdır.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
1.4 TCe ler o kadar az satıldı ki forumda kullanıcısı yok gibi, lakin bu konu çok faydalı olacaktır...:eyv

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende henüz yeni en ufak kardeşimize 1.4 tce megane coupe aldırdım, çok ama çokkkkkk memnunuz kral ötesi bir araç ve şahsen ikinci eli aracın kendisine göre çok çok uygun bence uyduruktan vw polo 1.4 benzinliler o fiyat isteniyor artık.

arnold

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gelelim belki de en çok merak edilen yakıt konusuna. en son ölçüm değerlerim aşağıdaki gibidir. kullanım % 100 şehir içi olup mümkün mertebe 3000 devir geçilmemiştir.

(LPG değerleridir, benzinle DEĞİL)

V6aVLR.png

arnold

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dün aracımın 80.000 bakımını renault akbak yetkili servisinde yaptırdım. bu bakımda yapılması gereken işlemlerin neler olduğunu görülebilmesi adına fatura görselini paylaşıyorum.

bir sonraki bakımda balataların değişmesi gerektiğini söylediler. ayrıca ön disklerde ufak tefek pürüzler oluşmuş, değişim mi gerekir yoksa düzeltilir mi bilmiyorum. bunun yanı sıra yine bir sonraki bakımda aksesuar kayışının değişmesi gerektiğini söylediler. bu kayışın fiyatı 450 TL. aracımızın kullanıcılarının bilmesi gerektiğini düşündüğüm önemli bir konudur.
1.4 TCE motorların ortalama 80.000-90.000 km'de bir aksesuar kayışı değiştirilmesi gerekir.

son olarak aracımızın bakım aralığının 10.000 km arkadaşlar.
v852Y6.jpg
[/URL][/IMG]

makturk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de 1 hafta önce 5 kapı Impressor aldım,forumlarda bu araç hakkında pek bilgi yok burdan elimden geldiğince yorumlarımı aktarmaya çalışacağım.

arda22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar dışardan turboya bakan insanlar genelde önyargılı yorumlar da bulunuyorlar. hiç sorun yaşayan oldu mu?
2 ay önce enteresan bişey oldu. 5. viteste turbo devreye girerken titreme yaptı, 6. ve diğer viteslerde ve turbo devreden çıkarken bir sorun yoktu. bu yüzden sorun lpgden mi acaba diye düşündüm. bunun dışında turboyla ilgili bir sorun yaşamadım çok şükür.

bu arada bilgi paylaşımı hususunda; internette lpgde yüksek yakıt tüketimleri görüyorum fakat bende en agresif kullanımda dahi 20 kuruşu pek geçmiyor normaliyse 17-18 kuruş

arnold

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar dışardan turboya bakan insanlar genelde önyargılı yorumlar da bulunuyorlar. hiç sorun yaşayan oldu mu?
2 ay önce enteresan bişey oldu. 5. viteste turbo devreye girerken titreme yaptı, 6. ve diğer viteslerde ve turbo devreden çıkarken bir sorun yoktu. bu yüzden sorun lpgden mi acaba diye düşündüm. bunun dışında turboyla ilgili bir sorun yaşamadım çok şükür.

bu arada bilgi paylaşımı hususunda; internette lpgde yüksek yakıt tüketimleri görüyorum fakat bende en agresif kullanımda dahi 20 kuruşu pek geçmiyor normaliyse 17-18 kuruş
arda merhaba,
turboyla ilgili hiç bir problem yaşamadım çok şükür. senin sorunun da lpg gibi sanki. havaların da o kadar soğuk olmadığını düşünürsek acaba lpg bakım zamanı mı geldi diye düşünüyorum.
yakıt tüketimine ise hayran kaldım. benim aracımda atiker gold seri takılı, bakımlarını da düzenli yapar ve sürekli shell'den gaz alırım. kullanım alışkanlığı olarak da 3000 deviri geçmem. buna rağmen 0,21 kr altını göremedim. senin kitin ne marka veya benden farklı ne yapıyor olabilirsin?

arda22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen ben de shellden alıyorum. kırmızı ışık veya sıkışık trafik görünce basmamak, göstergedeki vites uyarısına uymak vb. klasik şeyler sayesinde düşüyor sanırım. 1 ay önce lpg bakımı yaptırdım ve depo (33lt) başına gittiği yol 30 km arttı.