1.5 dacia duster 110bg motor sesi

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.5 dci 11obg 6ileri vites 2012 model duster ile bir kasise girerken frene basmak zorunda kaldım araç istop edecek gibi oldu hemen debriyaja bastım motorçalışmıyordu ama dönen bir metalsesi vesürtünen bir teneke sesi geliyordu hemen kontağı kapattım sonra tekrar çalıştırdım her hangi bir ses yoktu servise götürdüm bir şeyyok dedi o an gelen sürtünme sesi hakkında bilgisi olan varmı sanki baskıdan ses geliyorgibiydi. dizel araçlarla ilgili pek fazla tecrübem yok.selamlar

Aracınızın fotoğrafını paylaşınız ve kendinizi tanıtınız.

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
Olabilecek Sorunlar Üzerine Bir Tahmin Yaptım :eyv

Ayrıca 110'luk Dacia Dusterlar'de Kronik Şanzuman Problemleri Olduğu Söyleniyor
:soru

bak şimdi... ciddimisin kardeş.... kıllandım yanı, bazen benım duster4x4 den manevralarda alttan mekanık tonlu ses gelıp gidiyo, özellikle 4x4.auto moddayken, yosam arada bırakmıyomu bu 4x4 kılıtı, yakıtta bıraz yuksek gelıyo, bundan mı oluyo, adam gıbı servıse baktırmalı,.....:bant:soru Solenza kardeş, konuyu kaynaktan bı araştırsan bızamet...:soru:(

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bak şimdi... ciddimisin kardeş.... kıllandım yanı, bazen benım duster4x4 den manevralarda alttan mekanık tonlu ses gelıp gidiyo, özellikle 4x4.auto moddayken, yosam arada bırakmıyomu bu 4x4 kılıtı, yakıtta bıraz yuksek gelıyo, bundan mı oluyo, adam gıbı servıse baktırmalı,.....:bant:soru Solenza kardeş, konuyu kaynaktan bı araştırsan bızamet...:soru:(

Rahat olun. Bu aracın şu an için tespit edilen kronik bir problemi mevcut değil. Şanzıman açısından sorun yaşayan henüz yok. Auto modda araç zorlanmaya göre mod değiştirdiğinden, 4x2 ve 4x4 geçişlerinde ses duymanız normaldir. Çünkü sistemde mevcut olan güç aktarım değiştiriyor. Yüreğinizi ferah tutun. Aracınızın garantisi mevcut. Bir sorun olursa servisten yardım çekinmeden servisten yardım alabilirsiniz. Ama sizi rahatsız ediyorsa randevu alın ve aracı serviste kontrol ettirin. Garantiden kontrolünüz yapılacaktır.Yarın tekrar konu ile ilgili araştırma yapacağım. selamlar :eyv

16-UğUR-55

Uğur Kaymak,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kasise girdiğinizde frenede basınca tekerlerklerin zıplama etkisi ve frenin etkisi ile vitesde olan araç tekerlerkleri kilitlenmiş ve motor stop etmiştir.
Mümkünse böyle durumlarda debrijaya basarak kasisden geçin veya kasise gelene kadar frene basıp kasisten geçme anında freni bırakın.

Sizin yaptığınız sonrası motor mekanik aksamında bir sıkıntı olabilir.
ne olduğunu bilmiyorum ama o andan sonra ses gelmeye başladıyssa detaylı bir incelemeden geçirtin.
Sesi mekanik servis elemanına da iyice dinletin o da duysun sonrası artık servisin işi.

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
ABS sesi olabilir mi konuyu oluyamadım ama. Ben genelde debriyaja basmadan frene basıyorum ve daha sonradan durcaksam basıyorum. Herhangi bir sorun olmuyo

Mustafa Cengiz Kaptan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,
Aranıza yeni katıldım. Bu zamana kadarki 8. arabamı aldım. Aracım 4x4 110 dci lauret beyaz 2011 model Dacia Duster. Daha önceki aracım 2007 92 hdi citroen c4 idi. Sıfır alıp 6,5 yıl kullandım. Çok da memnundum. Uzun yıllar 4x4 merakım vardı, Duster'da karar kıldım. Ancak aracı biraz kullanınca motoru aynı eski ford transit minibüsler gibi ses çıkardığını gördüm.(Özellikle 1. ve 2. viteste gaz verince.) Bu normal bir durum mu? Eski aracım gayet sessiz çalışıyordu. Herkese teşekkürler..