1.5 dci 105 bg Enjeksiyonu kontrol ediniz uyarisi

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende aldım aynı hatayı bakımdan önce 2 kere aralıklarla bakımda ustam duman pulu kaçırıyor enjektör ucunda o kaçırdığı için basınç düşüyor ondan veriyordur dedi, kaçıran göz çok belliydi dışına kurum yapmıştı, 200 liraya enjektör temizletip pulunu değiştirttim 1000km kadar oldu sıkıntı yok. Sizde üst plastik kapağı tutan 4 vidayı söküp bir bakın enjektörlerde kaçıran varsa etrafından anlıyorsunuz zaten. Isıtma bujisi bilmem ne sensörü değiştirmeden önce ona bir bakıverin.

ottomanj

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende aldım aynı hatayı bakımdan önce 2 kere aralıklarla bakımda ustam duman pulu kaçırıyor enjektör ucunda o kaçırdığı için basınç düşüyor ondan veriyordur dedi, kaçıran göz çok belliydi dışına kurum yapmıştı, 200 liraya enjektör temizletip pulunu değiştirttim 1000km kadar oldu sıkıntı yok. Sizde üst plastik kapağı tutan 4 vidayı söküp bir bakın enjektörlerde kaçıran varsa etrafından anlıyorsunuz zaten. Isıtma bujisi bilmem ne sensörü değiştirmeden önce ona bir bakıverin.
Teşekkür ederim. Pazartesi tekrar götüreceğim. 3 gün filan bırakacağım detaylı bakacaklar. Enjektörcü, turbocu hepsine bakılacak. İnşallah kolayca bulurlar.

ottomanj

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim. Pazartesi tekrar götüreceğim. 3 gün filan bırakacağım detaylı bakacaklar. Enjektörcü, turbocu hepsine bakılacak. İnşallah kolayca bulurlar.
Aracımı dün sabah ustadan aldım. Turbo basınç kaptörü uyarısı almış ve bunun üzerine kaptörü kontrol ederken kırılmak üzere olduğu görmüş. Lakin sökerken de elinde kalmış. Daha önceden yazdığım gibi katalizör temizliğinin ardından egzoz emisyon uyarısını birdaha görmemiştim. Şimdi kaptör değişiminin ardından da enjeksiyon uyarısı bitti sanırım.
Fakat aracın soğukken aşırı yakmasıyla ilgili hala emin değilim. Normal olabilir ama sanki bana çok geldi.

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fluence in yol bilgisayarına çok aldanmayın. Yağ değişimi çok önemlidir. 5.2 görmeniz normaldir. Uzun yolda 4.0 veya 4.7 görmeniz normaldir. Hız sabitlemeyi açarsanız hız 100 km devirli olursa daha az yakar. Toplamda sizi 1300 km kadar götürür bendeki böyle değerler.

ottomanj

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar;
Bahsettiğim videodaki yerde denememi yaptım ve sonuç şu anda aynı. Bende 3,8 lt/100km ortalamayı gördüm.
Bunu görmek için yaptığım işlemler şunlardır; yakıt dahil tüm filtrelerin değişimi, motor ve şanzıman yağ değişimi, turbo basınç kaptörü değişimi, katalizör ve egzoz emisyon sensör temizliği ve son olarak EGR valfi, onun boruları, emiş boğazı temizliği.
Tümüyle mi alakalı yoksa tekbiriyle mi bilmiyorum ama yaptığım işlemler ve sonucu bu şekilde.
Bu arada soğuk motorun çok yakıt tüketmesi normal bir durummuş.

Hasan74

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şu an ben de aynı arıza ile boğuşuyorum. Enjektörü kontrol ettirin diye arıza lâmbası yanıyor. Servise götürdüm ısı sensörü partikül arızası dediler. Sensörü değiştirdiler ama iki hafta sonra tekrar yandı. Parçayı iade ettim. Servis baktı ama arızayı bulamadı. Sıradan bir yerden mazot almadım hiç. BP, OPET YA DA SHELL...

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Şu an ben de aynı arıza ile boğuşuyorum. Enjektörü kontrol ettirin diye arıza lâmbası yanıyor. Servise götürdüm ısı sensörü partikül arızası dediler. Sensörü değiştirdiler ama iki hafta sonra tekrar yandı. Parçayı iade ettim. Servis baktı ama arızayı bulamadı. Sıradan bir yerden mazot almadım hiç. BP, OPET YA DA SHELL...
Merhaba 1.5 dci kangoo 105 hp aracımda geçen ay enjeksiyonu kontrol ettirin hatası verdi araç zor çalışıyor ve hiç gaz yemiyor sadece rölanti de çalışıyor idi obd cihazım ile baktığımda egr nin açık kaldığını gördüm söktüm temizledim arızayı sildim şu an sorunsuz kullanıyorum