1.5 dci 105 lik megane 3 kizdirma bujisi

azado7

Kayıtlı Üye
42-Konya
Merhaba arkadaslar oncelikle vereceginiz her cevap icin simdiden tesekkurler...

İlk calistirma da karti taktigimda butun isiklar yanar. Ancak isitma bujilerinin isigi yanmiyor. Ancak devaminda starta bastigimda yaniyor. Bu megane 3 lerde normal mi?? Laguna 3 te karti taktigimda da isitma buji isigi 2/3 sn gibi yanardi. Bunda yanmiyor. Bujiler yeni clips e de bagladik hatayi sildik. Ama boyle surekli normalmidir cevaplarinizi bekliyorum...

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Aynı araca sahip arkadaşlar yardımcı olacaktır . Sanki normal gibi sonuçta kızdırma bujisi çalışıyor . Değişimde kızdırma bujilerinin hepsi değişti değilmi ? Silinen arıza kodu ne idi hatırlıyor musunuz

azado7

Kayıtlı Üye
42-Konya
Aynı araca sahip arkadaşlar yardımcı olacaktır . Sanki normal gibi sonuçta kızdırma bujisi çalışıyor . Değişimde kızdırma bujilerinin hepsi değişti değilmi ? Silinen arıza kodu ne idi hatırlıyor musunuz

Butun bujiler yeni degisti silinen hata ise on isitma arizasi diye gordum ben. Cunku oncesinde iki tane bujim calismiyor idi. Herapde o yuzden hata vermis.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Butun bujiler yeni degisti silinen hata ise on isitma arizasi diye gordum ben. Cunku oncesinde iki tane bujim calismiyor idi. Herapde o yuzden hata vermis.
Hata kodu kalır sistemde kod silinince tekrar etmedi ise bir daha çıkmaz . Kartı takınca kızdırma bujisi yanmaması normal olmalı aracı çalıştırma değilde 12volt ile çalışan sistemi açmak için olmalı. Bu sebeple marşa basınca kızdırma bujisi devreye girip görevini yerine getiriyor.

azado7

Kayıtlı Üye
42-Konya
Hata kodu kalır sistemde kod silinince tekrar etmedi ise bir daha çıkmaz . Kartı takınca kızdırma bujisi yanmaması normal olmalı aracı çalıştırma değilde 12volt ile çalışan sistemi açmak için olmalı. Bu sebeple marşa basınca kızdırma bujisi devreye girip görevini yerine getiriyor.

Yani bu arabalarda normal calisma sistemi boyle hmmm. Dedigim gibi laguna 3 te boyle degildi o yuzden dedim acep bir sorun mu var. Peki ya olduda cok soguk bir havada bir bujileri 3 defa yakip sonduruyoruz. Onu nasil yapacaz ki sonuc olarak 2 veya 3 defa onceden isitma yapmak daha iyi bir calistirma sagliyor..

azado7

Kayıtlı Üye
42-Konya
Ayni araca sahip arkadaslar yardimci olabilirmiainiz ?