1.5 dcı 4 yıl 80.000 bakımı güncel

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba aracım 5 yaşını bitirmek üzere olduğu için triger için daha fazla riske girmek istemedim ve bugün servisle görüştüm. Yapılacak işlem ve güncel fiyatı paylaşmak istedim. Benim gibi bu bakımı merak eden kişiler olabilir diye paylaşmak istedim.

Yapılacak işlemler;
- Yağ ve Yağ Filtresi
- Hava Filtresi
- Polen Filtresi
- Mazot Filtresi
- Fren Hidroliği
- Aklınıza gelen bütün kayışlar (triger seti, aksesuar vs.)

Hepsine toplam 1.900 TL fiyat istediler. Aracım 4 yaştan büyük olduğu için indirimle 1460 TL ye en son tamam dedik. Normalde imkanı yok servise gitmeyen herşeyi kendim ve ustalarımla yapan birisiydim. Fakat yeni zamlarla beraber araç değiştirme hayallerim suya düştüğü değiştirme gücüm kalmadığı için aracımı komple elden geçirip yoluma devam etme kararı aldım. Nede olsa daha 46.000km de 100.000km ye kadar yola devam.

Bundan 5 ay önce bı daha fiyat almıştım satarım diye yaptırmamıştım. O zamanda 1413 TL demişlerdi. Dolar Euro artışını düşünürsek çok da fark çıkarmadılar.

fantastic06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güzel paylaşım teşekkürler. Güncel fiyat bilgimiz oldu.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok para bence sadece kayışları serviste değiştirtin.ben öyle yaptım.tüm kayış setleri 600 civarı değişti.devridaim kontrol edildi değişmesine gerek Yok denildi.orijinal filtre takımı dışarda 100 TL civarı yağ da 100 TL civarı.

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok para bence sadece kayışları serviste değiştirtin.ben öyle yaptım.tüm kayış setleri 600 civarı değişti.devridaim kontrol edildi değişmesine gerek Yok denildi.orijinal filtre takımı dışarda 100 TL civarı yağ da 100 TL civarı.

Bende aynısını düşünmüştüm hatta son iki bakımı da dışarda yaptırmıştım zaten ama araç elimde kalacak olduğundan komple bakımının yapıldığı kayda girsin istedim. Bide kayış setlerine 2 yıl 60.000 km garanti veriyorlar sonra bı sknt olursa sorumluluktan kaçmak için bı dünya yol ararlar yok dışarıda motor ellenmis filan derler diye riske girmek istemedim

aktürk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım 2014 33 binde servis 1800 indirim 1500 tl dediler fiyat yüksek sanayide yarı yarıya ben de sanayide yaptırmaya karar verdim hayırlısı olur inşallah

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Normal bakımın sanayide yapılmasına bende sıcak bakıyorum. Çok da fiyat farkı oluyor ama işin içine kayış setleri girdi mi bence herşey değişiyor. Nede olsa bı kopsa 5000 TL den başlar masrafı 2 yıl 60.000km garanti verilmesi benim için çok önemli

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kayışı serviste yaptırın yağı dışarda değiştirin kayış garantisi devam eder yine.

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Agustos ayinda triger devirdaim v kayis yag bakimi mazot filitresi bütün parcalar Renault mais orjinal parca işçilik dahil 750 lira odemistim. Serviste ayni isleme 1400 lira fiyat verdi ama devirdaim yoktu icinde

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

canercey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2013 model 1,5 dci icon otomatik aracım var geçen hafta aldım , tüm herkese allah kaza bela vermesin , 60,000 bakımını servisi aradım 750 TL dedi inanlar oto eyüp servisi , bende sadece filtreler ve yağlama yapacağım için kendi ustama 250 ye yaptırdım, 80.000 bakımı gördüğüm iyi oldu , bende 80,000 serviste yapıtırırm büyük ihtimal .

Belki gören olur cevaplar diye desteğinizi talep ederim;

motor soğutma suyu ikazı var ( dalgalı deniz gibi içinde termometre göstergesi simgesi ) ilk çalıştırdığımda mavi olarak yanıyor sonrasında sönüyor.

Bunun bir zararı yok değil mi ?

CEM..

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
0.9 tce için bende fiyat aldım . 1100 TL dediler kayış setleri yag ve filtreleri dahil. 2012 54 binde icon aracım.

Bende kayış setlerini serviste yaptıracağım.