1.5 dci araç içi koku gelmesi

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba herkese iyi forumlar.

Aracım 1.5dci sporttourer havaların ısınması ile beraber aracımda araç içine burnu yakan keskin bir koku gelmeye başladı. Aracım klimasini açınca bir sıkıntı yok. Havalandırma sistemi kapalı iken koku geliyor. Ne olduğunu anlayamadım. Daha önce böyle bir sorun yaşamamış çözüme ulaştırmışolam var mı. Işler biraz yoğun servise de gidemiyorum

juanxea

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, polen filtresini değiştirmemizi öneririm. Bir de klima bakımı yaptırmanız bu tür kokuların oluşmasını engelleyecektir. Bir çok kez bu tür sorunla karşılaştım. Çözümüm bu şekilde oldu.

onurh89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araç içinde sıvı bir şey taşıdın mı?bagaj halısını kontrol et.halı ya da paspaslar ıslanmış olabilir.

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bencede benimde aracımda bagajda biraz süt dökülmüştü arabayı sattıracaktı bana artık neyse ki kurtuldum kokudan.

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araçtan gelen koku ile ilgili cumartesi servise gittim. Motorun heryeri güzelce incelendi yağ kaçağı yok kablolarda ve plastik aksamda erime filanda yok. Usta havanın sıcak olması nedeniyle motor ısındığı için koku geliyor olabilir dedi ayrıca araçta klima açıldığı zaman kökünün içeri girmemesi nedeniyle ariza olmadığını düşündü. Ama ben geçen bakımda 5 litre yağ konmuş olmasindan veya polen filtresi 2 yıldır değişmemişti polen filtresinden olabileceğini düşünüyorum. Bundan dolayı bayramdan sonra cumartesi bosch car serviste polen filtresini değiştirip deneyeceğim.

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Birde motor col ısınıyor gibi geliyor bana ben 2013 model aracimda henuz hic antifriz değiştirmedim acaba soğutma sistemini etkiliyor ve motor ısınıyor olabilir mi