1.5 dci çekişi?

suka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir çok aracı test ettikten sonra kadjar da karar kılan bir de ben varım. Arabalara olan merakım nedeni ile bir çok markanın bir çok modelinin forumlarını da takip ediyorum. 1600 cc altı motor, dizel, otomatik, SUV seçeneklerini incelediğinizde zaten çok secenegimşz yok. Fiyat, performans, kullanma maliyetleri dikkate alındığında benim için kadjar açık ara önde.. Ben icon donanım olanı kullanıyorrum. Araçta bazı eksiklikler yok mu, var tabii keşke şu da olsaydı dediğim bazı eksikler var tabi.ama inanın bunlar çok küçük aksesuar eksiklerinden ibaret. Mekanik olarak henüz tespit edilen bir kronik sorun yok.
Bugün bir çok premium markanı bazı modelleri( BMW, Mersedes, Audi) kronik sorunlarını ( direksiyon titremesi, rüzgar sesi, şanzuman arızası vb.) hala gideremediler. Kaldı ki renault premium marka değil beklentimiz de ödediğimiz meblağ oranda olmalıdır. Otomatik şanzuman benim için olmaz ise olmaz olduğundan tercih ettim ve çok memnunum. Katalog değerlerine göre otomatik şanzuman manuele göre hem daha iyi hızlanıyor hen de daha az yakıt tüketiyor. Bu da başarılı bir şanzuman olduğunu gösteriyor.
Yakıt konusuna gelince BMW ve Mercedes markalarında da insanlar iki kadjar parasını bir arabaya ödüyor ama yine de forumlarda sayfalarca yakıt tartışılıyor. Sanırım aracı alırken bir defada ödenen paradan ziyade her hafta benzincide ödenen para daha çok dokunuyor.

atacankocer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kadjarın hangi modeli derken bugün qashqai 1.5 dci skypack aldık. Bu karardaki en büyük etken kadjarın yeni oluşu ve önünün belli olmaması yoksa çok güzel araç bence. Konuya katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim.

suka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kadjarın hangi modeli derken bugün qashqai 1.5 dci skypack aldık. Bu karardaki en büyük etken kadjarın yeni oluşu ve önünün belli olmaması yoksa çok güzel araç bence. Konuya katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim.

Aracınızı güle güle kazasız belasız iyi günlerde kullanın. Ben de aynı ikilemde kalmıştım. 1,5 dci Motor ve edc şanzıman renonun yıllardır bir çok modelinde kullandığı kendini kanıtlamış ekipmanlar olduğu, sorun yaşatmaz düşüncesi ile kadjar da karar kıldım. İnşaALLAH yanılmayız.

brawogt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
QQ hayırlı olsun ama KAdjar'da ortaya cıkacak sorun motor olmadıktan sonra çok sıkıntı değil...

1.5dci edc 110hp efsane motordur ve size Dünyayı gezdirir...

Yakıt desen uzun yolda 4 lt, şehir içi desen 5 lt...

gez gezebildiğin kadar...