1.5 dci edc yağ bakimi

TouchPlus06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi günler herkese aranıza yeni katıldım , bayramdan sonra yağ bakımı yaptırmayı düşünüyorum.
Hangi Marka kaç litre yağ kullanmalıyım Renault'un orjinal parça markası varmıdır ?
Şanzıman yağını kaç kmde değişir araç 176binde
Yağ - Yağ Filtresi - Mazot Filtresi - Hava Filtresi - Polen Filtresi tahmini ne kadar tutar şimdiden teşekkürler iyi günler

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
elf evolutıon fulltech fe 5w30 5lt
Şanzıman yağınında 100 binde 1 değişin yeter ona da castrol transmax dual (çift kavrama şanzıman yağı 2 lt) yetkili servis değişmez diyor halt etmiş mekanik bir düzenekte çalışan, ısınan, soğuyan yağ illaki bozulur ama motordaki kadar seri değil

omer26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mart ayında yaptırdığım ağır bakımda Elf Evolution Full-Tech FE 5w-30 motor yağı kullandım, filtreler karbon filtre ile değiştirildi. Bütün filtreler, v kayışı, triger, devir daim pompası orijinal ürünler ile değiştirildi. Parçaları tanıdık parçacıdan aldım, işçilik dahil 1.900 lira tuttu.

TouchPlus06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler iyi günler

Fatih sal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fluence enjeksiyonu kontrol ettiriniz uyarisi

Fluence 1.5 dci edc aracimi filtre yağ bakımı yapıldıktan sonra ön tarafı yukarıda olacak şekilde park etmiştim...
Sabah çalıştırdığımda çalıştı ancak 5-7 sn sonra stop etti...
Daha sonra defalarca denememe rağmen çalışmadı. arabanın sağ ön tarafında bulunan el bombasına benzer pompayı iyice sertleşene kadar sıkıp bıraktım.. İyice sertleşince kontağı açtım ancak marşa basmadım... Kontak açıkken birkaç kez daha tekrar sıkıp bıraktım ve marşa bastım... Arabam çalıştı . ön aşağı olduğu zaman çalışıyor. Nasıl bir problem olabilir

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ucuzdan pahalıya doğru önce ısıtma bujileri sonra pompa sonra enjektörleri kontrol ettirin.