1.5 Dci Expression Yardımınıza ihtiyacım olan birkaç problem

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar.
1.5 DCi Expression aracımın kaloriferi ne yaptıysam ısıtmıyor. Ön sis farlarım göstergede yanıyor gösterdiği haşde yanmıyor. Su motoru silecek suyunu atmıyor. Yaşadığım sorunlar bunlar. Lütfen yardım edin bana. Deli olacağım.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun . Bir elektrikçi ye kontrol ettiriniz. Fıskiye nin motoru çalışmıyor olabilir kablolarda kopuk olabilir

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun . Bir elektrikçi ye kontrol ettiriniz. Fıskiye nin motoru çalışmıyor olabilir kablolarda kopuk olabilir

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
sağolun hocam peki kalorifer neden ısıtmaz. 27 derece yaptığım halde ısıtmıyor.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
sağolun hocam peki kalorifer neden ısıtmaz. 27 derece yaptığım halde ısıtmıyor.
Kaloriferin ısıtması için motor suyu ısısı yeterli olmalı ve kalorifer peteğinde sıcak suyun dolaşması lazım.Ya motor harareti düşüktür yada kalorifer peteğine sıcak su girmiyor

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kaloriferin ısıtması için motor suyu ısısı yeterli olmalı ve kalorifer peteğinde sıcak suyun dolaşması lazım.Ya motor harareti düşüktür yada kalorifer peteğine sıcak su girmiyor
hocam bugün sanayide baktılar. araba ısınıyor ve harareti normal seviyeye çıkıyor. usta hava alma tapasını düşürüp kaybetti. ona olan kızgınlığımla çıktım ordan. servise geçtim onlarda tapa yerine sibop kapağı taktılar.Kalorifer sorunu içinde kalorifer peteği ve sistem bakımı işçilik dahil 1000tl fiyat verdiler.

piyanist3535

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
maşallah 1000 tl iyi para geçmiş olsun

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
hocam bugün sanayide baktılar. araba ısınıyor ve harareti normal seviyeye çıkıyor. usta hava alma tapasını düşürüp kaybetti. ona olan kızgınlığımla çıktım ordan. servise geçtim onlarda tapa yerine sibop kapağı taktılar.Kalorifer sorunu içinde kalorifer peteği ve sistem bakımı işçilik dahil 1000tl fiyat verdiler.
Fiyat çok yüksek geldi bana da . Hiç mi sıcak vermiyor.

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
maşallah 1000 tl iyi para geçmiş olsun
sağolun hocam. Bende duyunca bi yutkundum açıkcası. Bakalım eğer kaliteli bir Renault özel servisi bulursam orada yaptırmayı düşünüyorum. Tahminen en az %60 fiyat farkı olur.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
evet hocam hiç sıcak gelmiyor. Aklıma gelen ya petek tıkalı yada servo motor sıcak su musluğunu açmıyor.
Aynen . Sanayi de radyatör cüler var bir baktırın . Belki radyatör e hiç su girmiyor dur