1.5 Dci Laguna 3 modelde motor uğultusu

Fethi

Fethi Beyazay,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İzmir' den selamlar. Ben de geçen hafta 2010 model Renault Laguna 3 1.5 dci executive araç satın aldım. Aracım 91000km de. Almadan önce deneme sürüşü, ekspertiz vs. yaptırmama rağmen bu ses arada kaynamış ve duymamışım. Şimdi aracı sürerken özellikle 2. viteste ayağımı gazdan çektiğimde araç yavaşlarken acayip bir uğultu geliyor. Triger seti 68000km de değişmiş belgeleri var. Bu aralar havalar soğuk da değil ki diyeyim soğuktan yapsın. Henüz servise gitmedim önce bir internetten bu sorunu yaşayanlar var mı yok mu onu öğrenmek istedim. Sizin başlığınızı gördüm fakat size servisin vermiş olduğu yanıt açıkçası beni pek tatmin etmedi. Aşağıda bir başka arkadaşın belirttiği gibi dinamo kasnağının aşınmasından olma ihtimali bana daha inandırıcı geldi.

Bende 2 sene oldu 21 bin km gittim komple set değişeli. Tamirciler 2 bilya değiştirdi. alternatör bilyası ve kayış gerdirme bilyasını değiştirdiler onlarıda değiştirdim ses azaldı ama kesmedi. Havalar ısındı nisan ayına geldik tuhaf gelicek sizlere ama ses ciddi oranda azaldı. triger seti acaba eski tarihlimi takıldı da sertleşti bilyaları değiştirdim çünkü uğultu ciddi fazladan baya azaldı 2 bilyadan sonra kesildi ama tam gitmedi.

hakklo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayrı iki ustaya gösterdim aracı. İkisi de triger seti değişirken işçiliği yapan kişinin kayışı fazla gerdiğini ve sesin bundan kaynaklandığını iddia ettiler. Araçta sanki yavru bir raptor dinozor var :) benim uğultu özellille düşük hızlarda ayağımı gazdan cektigimde daha fazla duyuluyor.