1.5 dci motor için shell gtl nasıldır ? opetten geçtiğimize değer mi yoksa bp mi ?

abidig

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
shell gtl aldım deponun azalmasını bekledim bende kırmızı ışık yandıktan ortalama 20 km sonra aldım shell den aldıktan sonra da tem de kullandım iyi gibi geldi ama ilerleyen zamanla daha iyi anlarım sanırım birde bir ara depo boş gezmek zorunda kaldım bir kaç ay önce unutmuşuz yakıt almayı depoyu hep full yerek alırıp ama araba başkasındaydı neyse araba teklemeye gaz kesmeye birden yavaşlamaya falan başlamıştı da Allah tan düzeldi bayadır yapmıyor maşallah diyim artık shell ciyim bi sıkıntı çıkmazsa

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Shell GTL iyidir :eyv Ben yakşalık 3 senedir hep GTL kullanıyorum, çok memnunum. Başka bir yakıt koyunca (PO, Opet vs...) hemen fark ettiriyor kendini. GTL dışında BP ve Total'in eurodieselleri de gayet iyiler ama hep söylendiği gibi yakıt aldığınız istasyon önemli :kahve

Shell GTL'ye gelince; motoru temizler, dizel kategorisinde performans yakıtıdır ve aracınız normal şartlara göre birazcık daha fazla yakabilir. Onun dışında temiz bir istasyondan yakıt aldığınız müddetçe bir problem yaşayacağınızı zannetmiyorum.

Alper22

Alper ACAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kangoo'da 1 depo gtl ile 550 km filan yapıyor çok ince olduğu için araba aşırı yakıyor opette ise 600 civarı yapıyor..

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kangoo'da 1 depo gtl ile 550 km filan yapıyor çok ince olduğu için araba aşırı yakıyor opette ise 600 civarı yapıyor..

son iki depoda gtl aldım, tek kelimeyle mükemmel diyebilirim. diğer dizellere göre biraz az km yaptığı doğru

Onurksk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir dönem shell gtl çok tavsiye ettiler illa kullan falan gittim pompacı öve öve bitiremedi abi onu temizler bunu güçlendirir iyi dedik fulledik benzin kadarda pahalıydı :) ben yakıtın daha çabuk bitmesi dışında performans olarak pek fark görmedim bence gerek yok gibi

xLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
shell gtl in üstüne tanıma için rahat olsun en kalitelisidir

caps

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bp ultimate kullanıyorum hiç sorun yaşamadık teb total %5 indirim olmasına rağmen bpden alıyorum yakıtı çekiş ve menzil + motor daha sessiz geldi bana