1.5 dci Sabah calismada zorlanma

banagelensanagelsin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Beyler merhaba,

Aracim 95 bin km civarina geldi, akum yeni, filtreler be yag 10 bin km once degistik, trigger vs yeni.

Son 2 haftadir sabahlari arabayi calistirirken anahtari cevirince arac calisir gibi oluyor sonra bi saniye kadar oksuruyor - ayni anda ekranda kirmizi bi mesaj belirip aniden kayboluyor - yakalayamadim. Sonrasinda calisiyor. Arac sogukken bir iki kere denedigimde benzer durum var.

Tuketiminde, gidisinde, performansinda degisiklik veya sorun yok, sadece soguk ilk calistirmalarda oluyor. Obd ye bagladim hata kodu yok. Enjektorler diyecem ama calisma disinda sorun yok fazla da yakmiyor.

Kizdirma bujileri olabilir mi ya da baska fikri plan var mi?

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yag ve filtreler 10bin önce değişti demişsiniz normalde 20binde 1 deniyor ama 10bin geçtikten sonra özellikle 15bin geçirmeden değiştirmede fayda var ayrıca motor suyu antifriz kontrolünde fayda var soğuk havalarda biraz gecikme normaldir.

muhsin_cepelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Beyler merhaba,

Aracim 95 bin km civarina geldi, akum yeni, filtreler be yag 10 bin km once degistik, trigger vs yeni.

Son 2 haftadir sabahlari arabayi calistirirken anahtari cevirince arac calisir gibi oluyor sonra bi saniye kadar oksuruyor - ayni anda ekranda kirmizi bi mesaj belirip aniden kayboluyor - yakalayamadim. Sonrasinda calisiyor. Arac sogukken bir iki kere denedigimde benzer durum var.

Tuketiminde, gidisinde, performansinda degisiklik veya sorun yok, sadece soguk ilk calistirmalarda oluyor. Obd ye bagladim hata kodu yok. Enjektorler diyecem ama calisma disinda sorun yok fazla da yakmiyor.

Kızdırma bujisi. Yanan sönen arıza da o muhtemelen. En azından 1 tanesi arızalıdır 4 tanesinden tanesi 25 tl takmaya da 25 lira civarı alırlar

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Türkiye şartları ve mazot kalitesi düşünülürse 10 bin km de yağ bakımı bana göre gerekli. Sadece ilk çalıştırmada ve soğukken sıkıntı oluyorsa akünüzde sağlam dersek ısıtma bujilerinizde sorun var gibi. Dizeller cold start da pek nazlanırlar gürültü ve duman can sıkıcı olur.

rturkmen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
%99,9 kızdırma bujisi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Beyler merhaba,

sorun giderildimi.?

banagelensanagelsin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba

Oncelikle dogu avrupadayim turkiyede degilim, yakit kalitesi fena degil burda. Circle k den aliyorum dizeli.

Tum bujileri degistim, ama degistiren usta bilgisayara baglamis EcU ya buji rolesinden gonderilen sinyal cok kisa, 10 saniyenin uzerinde olmasi lazim, benim aracta 1 saniyeymis.

Haftaya pazartesi birakicam arabayi degisince birkac gun edip yazarim

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba

Oncelikle dogu avrupadayim turkiyede degilim, yakit kalitesi fena degil burda. Circle k den aliyorum dizeli.

Tum bujileri degistim, ama degistiren usta bilgisayara baglamis EcU ya buji rolesinden gonderilen sinyal cok kisa, 10 saniyenin uzerinde olmasi lazim, benim aracta 1 saniyeymis.

Haftaya pazartesi birakicam arabayi degisince birkac gun edip yazarim

İslem bittikten sonra araçta düzelme olursa ve yapılan işlemi paylaşırsanız sevinirim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

banagelensanagelsin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba tabi yazarim. Buji kizdirma rolesi degisecek, birksc gun deneyip ise yarayip yaramadigini iletirim

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba tabi yazarim. Buji kizdirma rolesi degisecek, birksc gun deneyip ise yarayip yaramadigini iletirim

Teşekkür ederim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi