1.5 Dci yağ eksiltme sorunu

musa-kalkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim aracımda 2005 dcı dinamik modeli bende de son zamanlarda yağ eksiltme başladı 500 km de yarım litre yağ eksiliyor sabah dikkat ettim ilk çalıştırıp gaza bastığımda beyaz duman atıyor bir daha atmıyor

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugun bmw ve vw gibi bir cok marka bile yag eksiltiyor. Fluence ile uzun yol yaptigimda eksiltme yapiyor. Sehir icinde sorun olmuyor. Sifir captur almistim o da 4000 km de yarim litreye yakin eksiltmisti. 20.000 bakimdan aonra yine ayni miktarda eksiltme yapmisti.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

musa-kalkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla bende anlamadim enjektör sikintim vardi sökme takma gibi işlem yapildi bundan sonra araç isinana kadar şak şak ses yapiyor yağ eksiltme yoktu yağda eksiltiyor ama enjektör tamir görmedi sadece söküldü takildi

emrhn

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Herkese merhaba. Yağ eksiltmeyle ilgili keşfettiğim olay şudur. Araç yüksek devirler de gittiğimde yağ eksiltiyor ancak duman atmıyor. Birde şöyle bir durum var örnek veriyorum 4. viteste 70 ile gidiyorum ve aracı bi anda 3. vitese çekip devri bianda yükselttiğim için (sadece akşamları arkadan araç ışığı vuruyorsa belli oluyor) aynadan baktığımda 3 saniye kadar duman atıyor. Birde araç durduğu yerde 10 saniye kadar gaza yüklendiğimde duman atmıyor ancak aşağıda resimde görüldüğü gibi egzozdan yağ atıyor. Yani yağ olduğunu nerden anladım dersekte su tuttuğumda yerden çıkmadı, yağ nasılki yerde izi kalır aynı şekilde oldu.

Kısacası şehir içinde normal hızlarda araç yağ eksiltme yapmıyor ancak uzun yolda hız aşağı yukarı 100 km den yukarıda olduğunda yağ eksilmesi aşırı derecede oluyor fakat hiç bir beyaz duman veya siyah duman çıkmıyor.. Tahminimce turbo ile ilgili bir sorun yaşıyorum.

oOZnJo.jpglOyBAl.jpg

Ekli dosyalar

• oOZnJo.jpg
    oOZnJo.jpg
    410.5 KB · Görüntüleme: 2

osmanemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
re

Herkese merhaba. Yağ eksiltmeyle ilgili keşfettiğim olay şudur. Araç yüksek devirler de gittiğimde yağ eksiltiyor ancak duman atmıyor. Birde şöyle bir durum var örnek veriyorum 4. viteste 70 ile gidiyorum ve aracı bi anda 3. vitese çekip devri bianda yükselttiğim için (sadece akşamları arkadan araç ışığı vuruyorsa belli oluyor) aynadan baktığımda 3 saniye kadar duman atıyor. Birde araç durduğu yerde 10 saniye kadar gaza yüklendiğimde duman atmıyor ancak aşağıda resimde görüldüğü gibi egzozdan yağ atıyor. Yani yağ olduğunu nerden anladım dersekte su tuttuğumda yerden çıkmadı, yağ nasılki yerde izi kalır aynı şekilde oldu.

Kısacası şehir içinde normal hızlarda araç yağ eksiltme yapmıyor ancak uzun yolda hız aşağı yukarı 100 km den yukarıda olduğunda yağ eksilmesi aşırı derecede oluyor fakat hiç bir beyaz duman veya siyah duman çıkmıyor.. Tahminimce turbo ile ilgili bir sorun yaşıyorum.

oOZnJo.jpglOyBAl.jpg

dostum bende hiç bunlar yok ama yağ eksiltme var

Ekli dosyalar

• oOZnJo.jpg
    oOZnJo.jpg
    410.5 KB · Görüntüleme: 2

osmanemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
cevapsız çözülemeyen sorunlar devam ediyor

serkanko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba sorun çözüldü mü?

emrhn

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Merhaba,

Sorunum 2018 Şubatta yaklaşık 7500 TL ye motor yaptırarak çözüldü. Aracım şuan 275.000 km oldu. Motor ile ilgili problemim yok. Yağ eksiltme falan artık yapmıyor. O konuda artık rahatım

joker045

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Genelde vites değiştirmelerini hangi devir aralığında yapıyor sunuz acaba