1.5 diesel edc Hb yakıt tüketimi

zekioz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
Sitede baktım sedan için vArdı ve güncel değildi. Aracım 2016 model 76bin kmde yakıt tüketimi 6.0 lt gösteriyor.
günlük 30km yol yapıyorum. Çoğu kişi 4,5 lt yakıyor yazmış 6lt yakması normal mi ??? Benim. Gibi yakışı olan var mı ??

b2kdeli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
İstanbul Sakarya arası gittim
Dün 4.4lt yaktı 120-140 arası gittim

b2kdeli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
5.5 şehir içi suan

RenauLtum

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
Kullanıma göre 5+ ideal...

muska35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
Daha once de buna benzer bir konu olmustu. Youtube da veya bir cok arac sitesinde yazan verilerin cogu kisilerin ya da firmalarin araclarini daha iyi gosterme cabasiyla dusuk yazilmis. Bazi yabanci siteler var reel kisilerin kullanimlarina gore veri sagliyor daha once o sitelerden kontrol ettigimde ordaki verilerde 5.5-6.0 lt civarlarinda paylasiliyor bizim araclarimiz icin. Bende Ayni aractan kullaniyorum. Sehirici kullanimda ortalama bir trafikte 1600 kusur km icin ortalama yakit tuketimim 5.8lt benimde.

zekioz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
benim km günlük hem az hem de dönüş yolu dik yokuş fln oluyor. kullanan veya daha kullanmış olan arkadaşlar 4.5 yakıyordum ben filan diyince dedim benim araçta mı sorun var bakıma da servise giriyor kontrol ediyolarya güya=) orada çıkar yüksek yakıyor olsa diyordum. ama muska35 e göre düşündüğüm gibi normal kısa ve dik mesafali yolda. uzun yol yapsam bu 5.5 yada 5.8lere düşecek demekki.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
2
Ben genel kilometremeni esit olarak şehir içi ve şehir disi yapıyorum ve henüz 6.0 litrenin altına dustugunu görmedim ki bu değer bir önceki aracım Fluence ile aynı ve klima açık. Şehir disi deneme fırsatım olmadı ama şehir içi özellikle 6.0 altına indiğini de görmedim 6.9 olduğunu da görmedim ortalama olarak 6.0-6.5 arası dolasiyorum. Gordugum maks hız 120 ki belki bi kaç saniye genel olarak 40-70 arası hizlar diyelim. Bence çok anormal bir durum değil olması gerekn değer. 4.5 şehir içi yakacagini hiç sanmıyorum ama uzun yolda 4.0 inda altına iner Fluence çoğu zaman iniyordu.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

muska35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
ben megane ile izmir - istanbul klima açık hız sınırlarında gidip geldiğimde tüm yol ortalamam 4,8 lt olarak çıkmıştı. test edebilmek içinde aşırı hızlanma ani fren ani gaz gibi şeylere dikkat ederek bu veriyi sağladım. onun altına anlık veriler hariç hiç düşemedim. aynı motora sahip diğer aracımda A180d ile aynı yolu aynı şartlarda gidip geldiğimde ise 4,2lt ortalama ile gidip geldim ki aradaki farkında megane'ın 6 ileri a180d'nin 7 ileri olmasından kaynaklandığını düşünüyorum. şehir için hybrid araçlar hariç benzinli veya dizel hiç bir aracında 4.5lt ortalaması ile yakacağını düşünmüyorum. yakıyorum diyen varsa da şahsi fikrim olarak ya abartıyordur ya da kendi malını övüyordur ki buradaki bir çok kişide uzun süredir araç kullanan kişiler olduğundan dolayı benimle aynı fikirde olacağını düşünüyorum.

Birkan61

Kayıtlı Üye
user_field_choice.subeil_34
Reaction score
4
Hocam aracı nerede hangi trafik koşulunda sürdüğünüz çok büyük etken.

Bazen 15-20 günlük boş vaktim oluyor, aracımı bahçelievler ilçesi içerisinde dur kalk annemlere gidip gelmeye kullandığım zaman ( mahallelerin rampa olduğu sokaklar ) 8 litreleri dahi görmek mümkün.

Ofise gidip geldiğim zaman E5 güzergahında 5.5 ila 6.1 arası değişmekte. Sizin gaza basış stiliniz büyük etken.

Misal benim şuan uzun yol tüketimim 7.0 litre, önüm müsait ise gaz pedalı tabana yakışık vaziyette.