1.5 dizel sarsintili çalişma

mertkaratas_211

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi günler arkadaşlar arac 1 haftadır çok sesli ve sarsıntılı çalışıyor sabahları sesinden anlayacağınız üzere motorun bi senkronizasyon sorunu var gibi. bakımları daha 1 ay önce olmadı yapılalı filtreleri hepsiburada dan almıştım. orjinal diye aldım üstelik acaba filtrede mi sorun var analayamadım. yakıtı hep shellden alıyorum. video linkini alttapaylaştım çalıştırıken video çektim.ce-megane-3-15-dci-renault-ithal__0107840836189495.jpg

https://youtu.be/70ARyQkJfPY

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu motor hep sarsıntılı ama vag grup dizelleri gibi triger sonrası avans ayarı falan yapmıyorlar, varmı öyle birşey bilmiyorum onun da biraz sebebi olabilir ama geneli sarsıntılı çalışıyor her dizel araç gibi. Sizin videoda ki aracın enjektörleri sıkıntılı olabilir yada trigeri değişirken sente atlamış olabilirler sibop vuruntu sesi gibi de geliyor. İşin gerçek bir ustasına gösterin size büyük masraf açabilir dediklerimden biri gibi bir sorunu varsa.

tolgakmg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorunu bende yaşıyorum şu aralar. Filtre değişimi sonrasında benim aracımda da rölantide anlamsız tekleme sorunu başladı. Bende orjinal filtre almıştım. Pek ihtimal vermiyorum filtreye ama....yinede araştırıyorum.

mertkaratas_211

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar sorunu bulduk. Ankara'ya götürdüm aracı kızdırma buji rölesi arızalı dediler sorun düzelmedi enjektör ve ısıtma bujisi kontrolü yaptılar sağlam dediler ama sorun devam ediyordu. forumda Kenan taşkın beyin sayesinde aracımızın yakıt pompa basınç müşürü arızalandığı için hele ki soğukta ilk çalıştırmada sarsıntılı ve teklemesine sebep oluyormuş ileri seviye arızaya geçtiğinde aracın geç çalışmasına sebep oluyormuş. sorunu yaşayan ve Ankara'ya yolu düşen Kenan beyle irtibata geçsin derim. parçanın orijinali delphi markaymış orijinal olan delphi marka almamı tavsiye etti. piyasada çok yan sanayi var dikkat edin. ayrıca hiz sabitleyicisi montajı içinde Kenan beyle irtibat kurun çok temiz bir işçilikle halletti ilk defa aracım uzun yolda 4,2 lt yaktı Ankara'dan Karabük'e 8,5 lt yakıtla geldim. Ankara .evre yolunda 118 e sabitledim Karabük merkeze kadar o şekilde geldim çok memnun kaldım.parçanın fotoğrafları bunlar -bas-n-reg-lat-r-DACIA-NISSAN-RENAULT-i-in-1-5-DCI.jpg

Grafikent

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar sorunu bulduk. Ankara'ya götürdüm aracı kızdırma buji rölesi arızalı dediler sorun düzelmedi enjektör ve ısıtma bujisi kontrolü yaptılar sağlam dediler ama sorun devam ediyordu. forumda Kenan taşkın beyin sayesinde aracımızın yakıt pompa basınç müşürü arızalandığı için hele ki soğukta ilk çalıştırmada sarsıntılı ve teklemesine sebep oluyormuş ileri seviye arızaya geçtiğinde aracın geç çalışmasına sebep oluyormuş. sorunu yaşayan ve Ankara'ya yolu düşen Kenan beyle irtibata geçsin derim. parçanın orijinali delphi markaymış orijinal olan delphi marka almamı tavsiye etti. piyasada çok yan sanayi var dikkat edin. ayrıca hiz sabitleyicisi montajı içinde Kenan beyle irtibat kurun çok temiz bir işçilikle halletti ilk defa aracım uzun yolda 4,2 lt yaktı Ankara'dan Karabük'e 8,5 lt yakıtla geldim. Ankara .evre yolunda 118 e sabitledim Karabük merkeze kadar o şekilde geldim çok memnun kaldım.parçanın fotoğrafları bunlar -bas-n-reg-lat-r-DACIA-NISSAN-RENAULT-i-in-1-5-DCI.jpg
Hocam motor sesini musait olduğunuzda paylasirmisiniz tekrar

SM-M307FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mertkaratas_211

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam motor sesini musait olduğunuzda paylasirmisiniz tekrar

SM-M307FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
İyi günler motor sesini eklemiştim üstte resmin altında var. Sestende anlayacağınız gibi ritmik çalışırken anlık bir tekliyor gibi sorun vardı

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi günler motor sesini eklemiştim üstte resmin altında var. Sestende anlayacağınız gibi ritmik çalışırken anlık bir tekliyor gibi sorun vardı

Anlık bir titreme, yolda sabit hızla giderkende motor bir çekiyor bir duruyor gibi böyle sallantılı gidiyorsa silindir odalarına baktırın başıma geldi çok erken farkettim sekmanlar sıyırmış yatak sarmadan sekman attırdım düzeldi.

mertkaratas_211

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anlık bir titreme, yolda sabit hızla giderkende motor bir çekiyor bir duruyor gibi böyle sallantılı gidiyorsa silindir odalarına baktırın başıma geldi çok erken farkettim sekmanlar sıyırmış yatak sarmadan sekman attırdım düzeldi.
Allaha şükür bu saydığınız sorunlar yok

smile

Kayıtlı Üye
06-Ankara
slm aynı sorun bendede mevcut özellikle yüksek hızda sabit devirde başıma gelmekte siz kime yaptırdınız daha detaylı bilgi vermeniz mümkünmüdür ücreti nedir neler yapıldı?

Son düzenleme: