1.6 16v (k4m) Hangi motor yağı kullanılmalı?

masato

M.Alper ESATOĞLU
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben elf den vazgeçmeyin derim. 5-40 tam sentetik. Birde yağ değişiminden önce motor temizleyici ekletin. Berner marka kullandım ben. Simsiyah yağın büyük bölümünü motor bloğundan söküyor. Bor yağı falan değil yanlız. Motor temizleme katkısı diye geçiyor. Benzer olarak enjektör temizleme ürünüde mevcut. Bu ürün yağın viskozitesini daha uzun süre korumasını sağlıyor. elf evolution veya excellium

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kupede sürekli castrol 5-40 kullanıyordum. başka yağa bakma.

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dostum, ben 5-40, 10-40, 5-50 hepsini kullandım. Eğer aracını üst devirlere kadar sıkıştırıyorsan, uzun yola sık gidiyorsan ve en önemlisi bulunduğun şehir çok sıcaksa tek bir yağ var:
10-60'dır. Mobil 1 ve Castrol farketmez ama mucizedir. Contaları ve keçeleri besliyor, kalın bir yağ da değil. Amacı yüksek sıcaklar da viskotizesini kaybetmemesi ve motor parçalarını koruyup işlevlerini sağlamaktadır, bu da kaçak vb. şeyleri önlemektedir.

Tabi bunu 150 bin km ve üstü özellikle anahtar değmiş motorlar için öneriyoruz. Pahalı bir yağdır ama ilk km'de bile motor sesin değişecektir ve performansa etkisi büyüktür.

Merterak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yorumlar için teşekkürler. Ben 5-40 elf tercih ettim.