1.6 /2.0 motor -tüplü/tüpsüz kararsizliği yaşiyorum

submarinex

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Scenic ler donanım ve paket olarak satılmışlar zamanında
En üst donanım seviyesi privilegedır
En dolu olanı pack techno ve executive pack eklenmiş olanıdır
Privilege olanların tamamının içi bej döşeme dir.
Tam dolu olanları xenon farlı ve yıkamalı, arkada orjinal park sensörü, tam deri koltuklar vardır. Bunlar varsa araç tam doludur.

Cam tavan bütün donanım seviyelerinde opsiyoneldir. Ben olsam cam tavanlı alırım, gerçekten çok farkediyor ferahlık anlamında.

Başka merak ettiğiniz varsa sorabilirsiniz, arabamı almadan önce ve aldıktan sonra baya araştırma yaptım.

ÇOK AÇIKLAYICI BİR YANIT, ARACA BAYAĞI VAKIFSINIZ. SİZDEN "RİCAM" bi boş vaktinizde sahibinden.com ilanlarından "20-25 bin TL bandında 1.6 motor otomatik Scenic II" bir ya da bir kaç ilan tavsiye edermisiniz ?

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
20-25 bin aralığında otomatik scenic 2 arıyorsanız bu sevdadan vazgeçin. Aralığı en az 30-35 e çekmelisiniz bence privillage için.

submarinex

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
20-25 bin aralığında otomatik scenic 2 arıyorsanız bu sevdadan vazgeçin. Aralığı en az 30-35 e çekmelisiniz bence privillage için.

haklisiniz,bende baktim dediğiniz doğru. 1.5 dizel manuel düşünsem nasil olur,ne düşünüyorsunuz? 20-25 tl bandinda temiz bişey bulabilirmiyim?

FelixCrail

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
20-25 aralığında temiz scenic 1 olur anca

NBY2012

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle merhaba 2008 2000 bva grand scenic 2 sahibiyim alacaksan 2000 motor almanı tavsıye ederım 1,6 lar hantal kalıyor arkadaşların dedigi gibi zaten araç aile arabası pek hıza elverişli degil .alacagın 2004 2005 model 2000 motorun vergısının fazla olacagını sanmıyorum .yakıta gelınce uzun yola cıktım bayramda arac 1590 kılo benle 1700 eşim annem 2 cocuk bagaj dolu hesabını sen yap 74 liraya 331 km yaptım gazda gazıda balıkesırden 2,34 lıradan aldım 224 kuruş yakmış km de .tabi şuda var istanbulda gaz 1,99 ile 2,33 arasında degişiyor istasyona göre ben 2,01 den alıyorum hep petrol ofisinden istanbulda .

sarman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende 2000 model rtx Ototmatik 2.0lt 8 valf var. LPG tüketiminden ve çekişinden çok memnunum. Kayınbirader de 1,6 sı vardı çekişinden hiç memnun değildi. Kasa ağır olduğu için 1,6 şehiriçi yakıt tüketimi daha fazla. Hangisini alırsanız alın Scenic candır :) Kazasız seyirler dilerim.

submarinex

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende 2000 model rtx ototmatik 2.0lt 8 valf var. Lpg tüketiminden ve çekişinden çok memnunum. Kayınbirader de 1,6 sı vardı çekişinden hiç memnun değildi. Kasa ağır olduğu için 1,6 şehiriçi yakıt tüketimi daha fazla. Hangisini alırsanız alın scenic candır :) kazasız seyirler dilerim.

bende 2.0 a daha sicak bakiyorum, her zaman lazim olmaz ama bazen ihtiyaç oluyor güce. şanZimandan yana hiç sorun yaşadinizmi? BENDE OTOMATİK DÜŞÜNÜYORUM.

FelixCrail

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vergiyi dert etmeyen hiç düşünmeden 2.0 alsın zaten. En azından bastımı gider iyi kötü. 1.6 acelesi olmayan için ideal. Bva şanzımanlar en sağlam şanzımanlardan. Kolay kolay arıza yapmazlar.

Bende aynı motor ve şanzımana sahip otomatik modus vardı. Scenice göre 200-300kg hafif olduğundan onun gidişi hiç fena değildi. Scenice 1.6 biraz zayıf geliyor. Hızını aldıktan sonra gidiyor sadece.

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Her iki motor tipinide kullanan biri olarak ; 1.6 otomatik motor efendice ve sakin kullanım ve 110km hız üstüne gerekmedikce cikmazsaniz ideal. Ama araç canlı olsun , yıllık 1040tl lik vergi bana sorun olmaz derseniz 2000 motor tadından yenmez. Şehir Dışı yakıt neredeyse 1.6 gibidir. Tepkiler cok daha canlıdır. Mükemmel bir yol keyfi verir ama aracı calistirmadan devlete yüklü vergi verirsiniz. Scenic II.ci kasa aracı benzinle binmek cok zordur. Lpg ile uyumu kaliteli marka ve işçilik/ usta ile iyi uyum sağlar. Karar sizin.