1.6 dci 160 beygir motor maksimum kaç km yol yapabilir?

BerkayEfe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.6 dci 160 beygir talisman'ım var. Maksimum kaç km yol yapabilir bu motor merak ediyorum. Otobüslerin motorlarıda dizel 5 milyon km yapabilen otobüsler var. Benim sorum rektifiyesiz kaç km yol yapabilir bunu merak ettim bilgisi olanlar yazabilirlerse çok sevinirim...

Judge48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben 220.000 KM de komple motor yaptırdım... yapılmışken olsun diyede turboları vs.. tamamını yeniledim... aracı 150.000 de aldım ve 12-13 binde bakımları aksatmadan yaptım

BerkayEfe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam naptınız arabaya 480 binde talisman gördüm rektifiyesiz 1.6dizel motorlu. 10000 devirde mi kullandınız

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
yağsız bırakmışlardır yada yağı zamanında değişmedikleri için motorun içini çizmiştir
Hocam naptınız arabaya 480 binde talisman gördüm rektifiyesiz 1.6dizel motorlu. 10000 devirde mi kullandınız

Judge48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tam aksine üstadım uzun yolda yol çok çok boş ve düz ise 160-170 geçmem kurallara uyarım... tek suçum tam bilemiyorum etkenmidir.. aracın içerisinde çalışır halde klima vs açık yok kalabiliyorum günlük 2-3 saat gibi.. bu etkenmidir bilemiyorum... ama tek bildiğim rektefiye ettirmenin çok büyğk hata olduğunu anladım.. sıfır motor alınması gerekiyor

CLIO-IV

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Atmosferik benzinlilere alışmışlar, dizel motorda rektefiye malum her ustanın servisin yapabileceği birşey değil... Toleranslar daha düşük...

Muhtemel sizden önceki sahibi ya da sahipleri aracı biraz hor, belki de bakımlarını aksatarak kullanmıştır. Nispeten erken tükenmesi böyle bir izlenim oluşturuyor.

Arada uçurum farklar yoksa ben de sizin gibi düşünüyorum, bu tür motorlarda rektefiye yerine "sıfır sandık motor" tercih etmek çok daha mantıklı oluyor... Tkrar Geçmiş olsun...

Renault-Talisman.jpg

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
rektefeye bende karşıyım. komple sıfır motor daha mantıklı ve sıhhatli.
tam aksine üstadım uzun yolda yol çok çok boş ve düz ise 160-170 geçmem kurallara uyarım... tek suçum tam bilemiyorum etkenmidir.. aracın içerisinde çalışır halde klima vs açık yok kalabiliyorum günlük 2-3 saat gibi.. bu etkenmidir bilemiyorum... ama tek bildiğim rektefiye ettirmenin çok büyğk hata olduğunu anladım.. sıfır motor alınması gerekiyor

fatihserhan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.6 dci 160 beygir talisman'ım var. Maksimum kaç km yol yapabilir bu motor merak ediyorum. Otobüslerin motorlarıda dizel 5 milyon km yapabilen otobüsler var. Benim sorum rektifiyesiz kaç km yol yapabilir bunu merak ettim bilgisi olanlar yazabilirlerse çok sevinirim...
hocam benim 470000km de 1.6 dci touch gidiyor daha