1.6 joy hb ile aranizdayim

MertGun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Merhaba,

S40 1.6d dynamic aracımı geçen aylarda sattım ve bir kaç gün önce aranıza katıldım. :)

Şirkette Filo olarak Megane kullanıyorum yabancı değilim fakat hepsi dci motor ve icon paket, daha önce dizel ve turbo benzinli dışında atmosferik benzinli ve bir araç kullanmadım.

Sattığım aracım için ufak bir pişmanlığım var, Fakat en güzel olan elinde olan mantığı ile en azından orta konsol boş kalmasın diye necvox ekranıda eklenmiş olarak bu cumartesi teslim alacağım.

Sizlere bir kaç sorun olacak;

Yukarıda kullandığım aracı belirtme sebebim boş paket atmosferik bir araca geçişimde 1.6 motor performans olarak beni çok üzer mi?. Aracı kullanmadan almak mantıklı bir hareket değildi ama uygun bir fırsat sebebiyle aldım. Eski aracıma göre aracın görüntüsü çağ atladı ama oldukça fazla şeyden de ödün verdiğimin farkındayım en azından ses sistemi, sunroof, kol dayama, xenon veya led farlar,katlanır ayna,kararan dikiz aynası gibi sık kullandığım ve kullanmak istediğim şeylerden vazgeçtim. En azından bir kısmı sonradan eklenebilecek şeyler.

Şimdi;

"" Aracı alırken nelere dikkat etmeliyim?
"" kol dayama vidalı vidasız örnekler var hangisini öneriyorsunuz. Kullanıp memnun kaldığınız bir ürün var mı?
"" 1000 TL Bütçe ile ses sisteminde yapabileceğim bir değişiklik var mı? yoksa hiç ellemeyeceğim.
"" Aydınlatma far grubunu led'e çevirmek için önerdiğiniz marka modeller nedir? veya önerir misiniz.
"" Ön panjur krom aksesuarı takan var mı orijinal gibi durdu mu?

Şimdiden teşekkürler, iyi günler.

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun kazasız belasız günlerde kullanın aracınızı.

Bende henüz sedan dizelini aldım.

En son 2001 yılında sıfır olarak aldığımız fiat brava aracımızı 7 yıl kadar kullandım. 2007 ortalarından bu yana hiç atmosferik araç kullanmadım.

Benzinli araçlarımda hep turbo beslemeli oldu, çünkü ben bir aracın gazına basınca yokuşta olsa hızlanmasını bekliyorum.
Sizin büyük beklentiniz yok ise sorun yok ama ben bir daha asla atmosferik motor kullanmam diyebiliyorum :)

Aracı salı günü alıp cumartesi günü bende necvox android multimedia taktırdım. Çok başarılı bir cihaz.
Konusunu açtım : http://www.renaultfanclub.com/megan...-megane-4-android-multimedia-tesla-ekran.html

Aydınlatmada led değişimine gelecek cevapları bende takip ediyor olacağım.

İlk olarak kısa farlara h7 led düşünüyorum. hem farlarım mercekli öndekini de rahatsız etmez sanırım. sizde mercek yoksa lütfen iyi düşünün. Merceksiz farlarda led aydınlatma karşıdan gelene ve arkasından gittiğiniz insana eziyet etmekten başka işe yaramıyor.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Ailemize hoşgeldiniz keyifli aktif forumlar. Turbo dizel den benzinli atmosferik araca geçince hem yakıt hemde gaz tepkisi size yetersiz gelecektir . Ses sistemi için bence hazır kabin subwofer ( kendinden amfi li ) alıp bagaja konulabilir .

madzombie

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende de clio 4 icon dci 90 bg vardı ve megane4 1.6 115 bg joy geçince hem biraz çakıldım hemde memnunum diyebilirim.
çekiş clio kadar iyi gelmedi bana rodaj döneminde olduğu için mi anlamadım. Ancak diğer araçlarımıda sıfır almıştım böyle bir durum yaşamamıştım.
her zaman clio'da çok rahat çıktığım yokuşta megane4 (1.6 115 bg ) bayılıyor.

araçta mı bir sorun var yoksa rodaj süreci ile mi ilgili yada gerçekten motor performansı arasında bu kadar fark mı var anlamadım.
ancak 1.6 115 bg motor ile renault diğer dci motorları arasında ciddi fark var gibi hissettim, bunda kasalar arasında ki ağırlık farkıda neden olmuş olabilir.
ancak bunun dışında aracın konforu çok daha iyi

Michael Owen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar ilk 3.000km hantal oluyor araç ama daha sonra rodaj bitince seri oluyor. Bana serviste ilk 3.000 eco mod kullanma ve 110 km hızı geçme demişlerdi. Şimdi memnunum araca biraz zaman verin farkı göreceksiniz yakıt ortalaması dahi düşüyor zamanla.

MertGun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende de clio 4 icon dci 90 bg vardı ve megane4 1.6 115 bg joy geçince hem biraz çakıldım hemde memnunum diyebilirim.
çekiş clio kadar iyi gelmedi bana rodaj döneminde olduğu için mi anlamadım. Ancak diğer araçlarımıda sıfır almıştım böyle bir durum yaşamamıştım.
her zaman clio'da çok rahat çıktığım yokuşta megane4 (1.6 115 bg ) bayılıyor.

araçta mı bir sorun var yoksa rodaj süreci ile mi ilgili yada gerçekten motor performansı arasında bu kadar fark mı var anlamadım.
ancak 1.6 115 bg motor ile renault diğer dci motorları arasında ciddi fark var gibi hissettim, bunda kasalar arasında ki ağırlık farkıda neden olmuş olabilir.
ancak bunun dışında aracın konforu çok daha iyi

Böyle bir durum oluşacağını az çok tahmin edebiliyorum ama şöylede bir şey var bu arabanın en boşu ile en dolusu arasında en boşundan 2 adet alabiliyorsunuz muazzam bir fiyat farkı var. Şu an 2018 model boş benzinli 80bin dolu dizel 160bin kasa aynı kasa. İş sebebiyle neredeyse kullanmadığım piyasa dizel piyasa aracı kalmamıştır, Renault ve Peugeot(psa) bu işin lideri hem yakıt hem performans olarak o yüzden dizel ile arasında büyük bir fark zaten olacaktır(malı). Fark olmasa zaten bu fiyata satın alamayız. 0.9Tce bile gayet canlı bir motor imkan olsa 1.2 turbo benzinli olanı alırdım turbo aracı zevkli hale getiriyor. Eski araclarımdan hem konfor hem performans olarak bir hayal kırıklığı yaşayacağım ama çevremdeki yeni araç al sıfır araç al baskılarına daha fazla dayanamadım. Bugüne kadar araç alırken kimseyi dinlememiştim hepte keyifle binmiştim satamazsın dedikleri tüm araçları 2 günde piyasasına sattım. İlk defa araç alırken aile büyüklerini dinledik bakalım neler olacak, peder eskiden beri renaultcu torosla başlayan bir serüvenimiz var, onunda gönlünü almış olduk :) Hepsini gezdim 80-90 arası araç yok piyasada polo bile 100 bin olmuş. Bu fiyatlarda seçeneksiz kalıyoruz. tek alternatifi corolla onunda kasası 2005 model gibi duruyor, isterse her yerinden ses gelsin sırf daha az kronik sorunu var diye milattan önce kalma bir kasayada para vermem.

Ailemize hoşgeldiniz keyifli aktif forumlar. Turbo dizel den benzinli atmosferik araca geçince hem yakıt hemde gaz tepkisi size yetersiz gelecektir . Ses sistemi için bence hazır kabin subwofer ( kendinden amfi li ) alıp bagaja konulabilir .

Hoşbulduk teşekkürler. Kabin olayı bana hep uzak gelmiştir, ses sistemlerinden çok anlamam amacım bas değil daha parlak pürüzsüz bir ses almak, kabinsiz veya küçük gözükmeyen bir kabinle bu iş halolurmu :)

Hayırlı olsun kazasız belasız günlerde kullanın aracınızı.

Bende henüz sedan dizelini aldım.

En son 2001 yılında sıfır olarak aldığımız fiat brava aracımızı 7 yıl kadar kullandım. 2007 ortalarından bu yana hiç atmosferik araç kullanmadım.

Benzinli araçlarımda hep turbo beslemeli oldu, çünkü ben bir aracın gazına basınca yokuşta olsa hızlanmasını bekliyorum.
Sizin büyük beklentiniz yok ise sorun yok ama ben bir daha asla atmosferik motor kullanmam diyebiliyorum

Aracı salı günü alıp cumartesi günü bende necvox android multimedia taktırdım. Çok başarılı bir cihaz.
Konusunu açtım : http://www.renaultfanclub.com/megan...-megane-4-android-multimedia-tesla-ekran.html

Aydınlatmada led değişimine gelecek cevapları bende takip ediyor olacağım.

İlk olarak kısa farlara h7 led düşünüyorum. hem farlarım mercekli öndekini de rahatsız etmez sanırım. sizde mercek yoksa lütfen iyi düşünün. Merceksiz farlarda led aydınlatma karşıdan gelene ve arkasından gittiğiniz insana eziyet etmekten başka işe yaramıyor.

Teşekkürler, multimedia konunuzu konunuzu gördüm, bir araç için bence en önemli parçalardan biri artık herşey dijitale geçiyor. Bende iyi yaptığımı düşünüyorum.
Far konusunu tanıdığım bir yer var aracı teslim aldıktan sonra götürüp detaylı bilgi alıp tekrar yazarım burada.

kol dayama ve krom aksesuar hakkında hala yardım bekliyorum :)

onlyciihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benzinli ve dizel motor farkını en iyi yokuş yukarı çıkarken anlarsınız.1.5 dizel motoru 2000 benzinli motora değişmem :) dizelin torku yetiyor