1 hafta önce aldık bugün kaza yaptık

zaffmng

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İkinci el araç alırken, aracı alacağım kişi bana dese, önden çarptım. Tampon vs. değişti ama servis şişirdiği için tramerde 6 bin tl hasar görünüyor dese ve kazalı fotoğraf olmasa adama inanmam. Bu ne vicdansızlıktır. Allah kimseye kaza bela vermesin.
O nedenle kazalı fotoğrafları elimde mevcut

SM-G928C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ohayyam

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun. Cana değil mala gelsin...

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Size de geçmiş olsun. Malesef dışarıdaki tamirci-kaportacıların çoğu işin hakkını veremiyor. O yüzden yetkili servislerde işçilik boya vs daha düzgün oluyor ancak görüldüğü üzere en küçük hasarda minimum 3 - 4 bin tl gibi rakamlar çıkabiliyor. Benim aracımda kaporta aksamında değişen tek parça sağ ön çamurluk. Kalan kısımlar hep plastik ıvır zıvır parçalar. Tabi bir de sökme takma işçiliği ayrı kaporta işçiliği ayrı elektrik işçiliği ayrı boya işçiliği ayrı fiyatlandırılıyor. Bunlarda maliyeti fazlasıyla yükseltiyor

Teşekkür ederim.Rabbim cümlemizi kazadan beladan korusun.
Yalnız şunu da belirtmeliyim ki ,aracımın rengi sıkıntılı bir renk olduğundan dolayı 4. denemeden sonra ve fabrikadan boya uzmanın gelmesiyle renk tutturuldu.Yetkili serviste renk tutturulamadıysa dışarıda özel serviste vurulan boyanın renk farklılığı kabak gibi sırıtacaktı ve beni araçtan soğutacaktı.Yetkili serviste hakkını arayabiliyorsun ama dışarıdaki boyacı ise vurulan boya bu arkadaş , tampon plastik kısım olduğu için fark oluyor ve normal der yol verirdi.

zaffmng

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim.Rabbim cümlemizi kazadan beladan korusun.
Yalnız şunu da belirtmeliyim ki ,aracımın rengi sıkıntılı bir renk olduğundan dolayı 4. denemeden sonra ve fabrikadan boya uzmanın gelmesiyle renk tutturuldu.Yetkili serviste renk tutturulamadıysa dışarıda özel serviste vurulan boyanın renk farklılığı kabak gibi sırıtacaktı ve beni araçtan soğutacaktı.Yetkili serviste hakkını arayabiliyorsun ama dışarıdaki boyacı ise vurulan boya bu arkadaş , tampon plastik kısım olduğu için fark oluyor ve normal der yol verirdi.
İşte sırf bu yüzden yetkili servise yaptırdım bende. En azından her hangi bir sorun olduğunda muhatap bulabiliyoruz

geridekacvar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok geçmiş olsun... Canınıza gelmesin aman.

Kill_them_all

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sağ far suportu
Sağ ön çamurluk
Ön travers ( tampon arkasındaki demir )
Radyatör üst kartonu
Radyatör yan kartonu
Ön ızgara krom çıta takımı
Logo agrafı
Sağ ön davlumbaz
Sol ön davlumbaz
Ön tampon agraf takımı
Ön tampon
Sol tampon ayağı
Sağ tampon ayağı
Sol ön far
Sağ ön far
Sağ ön çamurluk bakaliti
Tampon alt ızgara
Radyatör davlumbazı
Renault ön amblem
Ön tampon suportu
Ön tampon üst ızgara

Değişen parçaların listesi bunlar. Bunun haricinde ıvır zıvır sökme takma işçiliği boya işçiliği vs var. Tamamı net 6 bin tl

Resmen vicdansızlık ya, çamurlugu bile değişmişler soyguncular. Nasıl olsa kaskodan alıyoruz parasını garanti gözüyle bakıyorlar. çok çok geçmiş olsun tekrar

zaffmng

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Resmen vicdansızlık ya, çamurlugu bile değişmişler soyguncular. Nasıl olsa kaskodan alıyoruz parasını garanti gözüyle bakıyorlar. çok çok geçmiş olsun tekrar
Reno logosunun olduğu siyah panjur ve tampon alt panjur sağlamdı. Sağ çamurluk sağlamdı. Davlumbazlar sağlamdı. Bunlar servisin geçirmesi oldu. Hep ufak tefek şeylerden geçirdiler zaten. Reno logosu 140 tl
Logonun yanındaki ince krom çıtalar 238 tl
Siyah panjur 360 tl
Davlumbazların ikisi 250 tl
Çamurluk 400 tl
Tampon alt panjur 220 tl
Ve bunlar + KDV