1 lt benzin = 10 km ?

Xitri

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

1.2 75 bg olan model ile 1lt benzin = 10 km kadar gidebiliyorum. (Sehir ici) normal mi?

Bu tablo ile lpg taktirsam sonucu nasil olur? Yardimci olurmusunuz lutfen..

Tesekkurler.

ASUS_Z012D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Değerler yüksek gibi LPG de litre bazında bundan az yakmaz teorik olarak benzine göre + %20 denir. Ortalama hız kullanım tarzı ve soğuk motorla kat edilen mesafe yakıt tüketimi ni çok etkiler .

Xitri

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerler yüksek gibi LPG de litre bazında bundan az yakmaz teorik olarak benzine göre + %20 denir. Ortalama hız kullanım tarzı ve soğuk motorla kat edilen mesafe yakıt tüketimi ni çok etkiler .
Yanitiniz icin tesekkurler. Gunluk 15 km kullaniyorum.ise git gel mesafem. Kisa mesafe olmasi cok etkiler mi? Yoksa aracta kontrol ettirmem gereken bir yer var midir?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Yanitiniz icin tesekkurler. Gunluk 15 km kullaniyorum.ise git gel mesafem. Kisa mesafe olmasi cok etkiler mi? Yoksa aracta kontrol ettirmem gereken bir yer var midir?

Çok etkiler çünkü motor soğuk yaza biraz daha düşer ( motor erken isinacagi için) ani hızlanma ve yavaşlama lardan kaçının.Yavaslarken motor freni ile yavaşlayın . Faydası olacaktır

Xitri

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok etkiler çünkü motor soğuk yaza biraz daha düşer ( motor erken isinacagi için) ani hızlanma ve yavaşlama lardan kaçının.Yavaslarken motor freni ile yavaşlayın . Faydası olacaktır
Yardiminiz icin tesekkurler. Dediklerinizi uygulayacagim :)

Metallicali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vitesi 2500 devri geçirmeden yükseltin.! Ayrıca 1 litreyi nasıl hesapladınız ilginç :D

Xitri

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vitesi 2500 devri geçirmeden yükseltin.! Ayrıca 1 litreyi nasıl hesapladınız ilginç :D
Yakit tuketimini sifirladim. 10 km yol gittim. Yol bilgisayari 1 lt yakit tukettigimi gosterdi. Bu hesabi arac yapmiyor mu