1. Vitese zor geciyor. 1.6 rxt

Dogan86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba. 1.6 rxt 2000 model aracim 1. Vitese zor geciyor kontak kapaliyken pamuk gibi ama calisirken zor geciyor bir kere gectimi hep geciyor ama debriyaja bas cek yapinca yine zor geciyor. Kirmizi isikta bazen geciremiyorum arkadan kornalar basliyo ötmeye. Sicak soguk fark etmiyor. Birde geriye gecerken cartliyor önce 2 ye falan alip oyle takiyorum ozaman olmuyor. Saçma bir durum bilgisi olan varsa yardimci olabilirmi

VCM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Senkromeçi kontrol ettirmenizi tavsiye ederim.

Dogan86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugun bir ustayla telefonda gorustum bana genel olarak hepsinde oldugunu soyledi bircok clioda var dedi. Forumlari falanda okudum googleden clio 3 kullanicilari bile bu konudan sikayetcilermis. Şasirdim dogrusu

VCM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O kronik olan vaka araba hareket halinde iken zor geçmesidir. Renault arabaları gerçekten 2 den 1 e alırken zorlar. Bence kronik olan budur. Bende de clio var ve sizin anlattığınız gibi bir sıkıntı yapmıyor. Farklı sorun olabilir. Dediğim gibi senkromeç aklıma gelen.

Dogan86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şanziman yagini kontrol ettiricem bakalim araci yeni aldim 1 ay oldu yag kacagi vardi bildigim kadariyla belki iyice azalmistir.

_MuRaD_

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şanziman yagini kontrol ettiricem bakalim araci yeni aldim 1 ay oldu yag kacagi vardi bildigim kadariyla belki iyice azalmistir.

Sık olmamakla birlikte arada bende de oluyor. Sonuç ne oldu ? Paylaşabilir misin

Dogan86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba. Baski balata degistikten sonra biraz daha kolaylasti ancak tam olarak duzelmedi malesef. Alistim artik bu sekilde kullaniyorum

mustafa birey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
S.A değerli fan club üyeleri kangoo 1.9 aracımı bundan 6 ay sürekli gittiğim ustaya götürdüm aracın baskı balatasını değiştirmek için. sağolsun usta çok yoğundu kalfa diyemeyeceğim çırak düzeyinde elemanı ilgilendi araçla belki de hayatında ilk kez balata değiştirdi. araçtta ne beyin bıraktı ne termostat bu ne cesaret hepsini söktü. zor bela arabayı rezil ederek değiştirdi balatayı. daha sonra içime sinmediğinden işin ehli ustaya götürdüm kontrol etti bir şey yok araçta keşke en baştan bana gelseydin dedi. neyse olan oldu araç yaklaşık 2 ay uğultulu çalıştı balata yenidir oturmamıştır zamanla keser dedim . gerçekten de ses azaldı kesildi şimdi yada ben alıştım. fakat vites geçişleri gün geçtikçe zorlanmaya sanki bir yerlere takılmaya başladı. demek istediğim aracınız ne olursa olsun böyle motor için hayati parçalarını kendini kanıtlamış yerlerde değiştirtin sanayide dokundurtmayın orjinal motoruna anahtar değmemiş aracı rezil etti sağolsunlar