1. viteste titreme

suskunn86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba ;
1. viteste kalkarken titriyor kış lastiği olduğundan diye düşündüm ama sizce ?

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba ;
1. viteste kalkarken titriyor kış lastiği olduğundan diye düşündüm ama sizce ?

Motoru 3-5 Dakika Çaliştirdiktan Sonra Hareket Edin.. Havalar Soğuk Oldugu İçin Yapiyor Olabilir.. :eyv :eyv

suskunn86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
maalesef onunla alakalı değil motor sıcakken de yapıyor örneğin ışıklarda durup tekrar kalktığımda, lastiğin yere yapıştığı için öyle olduğunuz sandım :s

Motoru 3-5 Dakika Çaliştirdiktan Sonra Hareket Edin.. Havalar Soğuk Oldugu İçin Yapiyor Olabilir.. :eyv :eyv

BaselTuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.viteste kalkarken titriyor ve hem soğuk hem ısınmış motorda bunu yapıyorsa lastikten olması için tek ihtimal var o da kalkarken aracın patinaj çekiyor olmasından dolayı motor kulaklarındaki sarsıntıyı içerde hissetmeniz. Bunun dışında düşük süratlerde bir titreme hissettirmez kar lastiği. Yüksek süratlerde uğultu yapar. Kar lastiğinin yere yapışması diye bir durum yok daha fazla kanal ile su tahliyesi yüksek ve uzun dişler ile bir noktaya basıncı geniş tabanlı 4 mevsim yada yaz lastiklerine göre daha yüksek.. titreme sebebi bobinlerden olabilir imzanızdaki araç için kontrol ettirebilirsiniz .

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Debriyaj baskı balatadan kaynaklanabilir.

cnr_1983

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim araçta kalkışta titreme yapıyor debriyaj biraz yukarda kavrıyor, usta baskı balata dedi 40 50 bi km daha yaparsın kaçırmaya başlarsa değiştiririz dedi,sizdede debriyaj yukardan kavramaya başlamışsa hakkı beyin de dediği gibi baskı balatadan olabilir..

mhmt06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracın bakımı gelmişte olabilir 8000 kmden sonra bendede oluyor bakım yaptırınca düzeliyor yağla alakalı galiba

suskunn86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bugün servise gittim pazartesi gününe randevu verdiler. tuaf olan 1 hafta istanbuldaydım dün döndüm bu dediğim olay hergün başıma geldi , bugün servise giderken denedim neredeyse yok gibi azalmış, ayrıca geri viteste de meydana geliyor muhtemelen kalkışla alakalı bir durum