100 bin bakımı

cako67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Standart bakıma ek olarak alt takımlarda salıncak burçları ikinci kez değişti. Araç 100 binde. Usta bir daha arıza olursa salıncakları değişmemiz gerekiyor dedi. Üçüncüsü kurtarmaz dedi. Bakım 1250. Birde egr temizliği 570. Zonguldak

tokyo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben r-link store 'a ve my renault'a Renault Fransa üzerinden kayıt açtım.Benim aracım için 2022 yılında şanzıman yağı ve filtresi değişimi yapılacağını şimdiden bakım takviminde gösteriyorlar. Bu takvim Renault Türkiye' de de var. Servislerin elinde olmamasına imkan yok. Ama sorunca, sadece bakmadan sanayi işi cevaplar veriyorlar. Vatandaş şanzıman arızalandığında parasını verip yaptırır nasıl olsa...
e21Jgj.jpg

Bende 2023'e kadar gearbox oil change vermedi. Değişmiyor demek ki bizimki, efsunlu. :)

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Bugün aracımı İzmir Mais'e bıraktım. Hem 100.000 bakım olacak , hem de şanzıman yağı değişecek. Ön radarın da ayağı kırılmıştı arıza lambası yanıyordu ona da bakacaklar , bir terslik olmazsa yarın alacağım aracımı bakalım .

Son düzenleme:

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fiyat fatura bilgiside atar mısınız

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün aracımı İzmir Mais'e bıraktım. Hem 100.000 bakım olacak , hem de şanzıman yağı değişecek. Ön radarın da ayağı kırılmıştı arıza lambası yanıyordu ona da bakacaklar , bir terslik olmazsa yarın alacağım aracımı bakalım .

Şanzıman yağı kısmı ilgilimi çekti.
Tam olarak EDC'dekini vakumlayıp değiştirebiliyorlar mı?
Hangi yağı kullanıyorlar.
Bir de Şanzıman yağı ve servis ücretini söyler misiniz?

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Şanzıman yağı kısmı ilgilimi çekti.
Tam olarak EDC'dekini vakumlayıp değiştirebiliyorlar mı?
Hangi yağı kullanıyorlar.
Bir de Şanzıman yağı ve servis ücretini söyler misiniz?

Arabayı yarın alacağım ama şanzıman yağı için 3000 li rakamlar telaffuz ettiler. Yarın belli olacak hepsi.

cako67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şanzıman yağı konusunda herkes farklı söylüyor. Şanzıman yağı kolay kolay değişmez dediler anlamadım. Servise sormak lazım. ErdIk nedir son durum

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Şanzıman yağı konusunda herkes farklı söylüyor. Şanzıman yağı kolay kolay değişmez dediler anlamadım. Servise sormak lazım. ErdIk nedir son durum

90.000 de bir değişmeli demişti bana servis . Arabayı bugün teslim alacağım , ön radar ayak probleminden dolayı tekrar kalibrasyon yapılması gerekiyormuş o yüzden uzadı biraz .

cako67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tamamdır kolay gelsin haberlerinizi bekliyorum