10bin Bakimi (Filtreler, Yag v.s)

Keje46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nette satilan urunlere guvenmiyorum..

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
internette bakım malzemelerinde büyük fiyat farkları olduğunu gördüm.
dikkatimi çeken şeyde fluence ların orjinal mais parçası ile yan sanayi arasında çok fiyat farkı var.

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
[FONT=&quot]MAİS Dis Dikiz Ayna Sinyali 194,56tl
üstelik 291.56tl den inmiş fiyat.
bakkalda 20 tl ye bu sinyal[/FONT]

Keje46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servisler dupeduz fahiş fiyat uyguluyor ve kimsenin sesi cikmiyor bu duruma..Ticaretin de bir ahlaki olmali.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servislerin fahis fiyatlarini sevmiyorum tabi ama bugun en kotu yetkili serviste 50 personel calisiyor. Bulunduklari servis alaninin kirasi stoklara cekilen mazlemelerin yekunu, calisanlarin maddi ve manevi sosyal haklarinin tam olarak verilmesi gibi kriterler eklendiginde aslinda cokta pahali gelmiyor. Yani sanayide iki ustayla calisan ve gunde 10 arac cikartan bir servisle 20 ustayla calisan ve gunde 100 uzeri arac cirkatan bi yerin maliyetini bir tutmamak lazim. Biz olaya hep kendi acimizdan bakiyoruz. Birde bu verilen fiyatlarin tamami servisin cenine gitmiyor. Ornegin 200 lira listesi olan bir parcanin servisin cenine kar olarak giren bedeli maks %30. Bunun icinden isletme giderlerini dustugunuzde cok komik bi rakam kaliyor.

Size bir de soyle anlatayim. Cok yakindan tanidigim fiat ana bayi istanbulda. Ana bayi demek parca bulunurlugu %100 olacak demek. Bu servis gunde 100 aracin altina dustugunde zarar ediyor. Minimum gunluk 100 arac girisi olmali. Bu serviste 83 kisi calisiyor. İstma giderleri elektrik vs koca alan siz dusunun. Bu servisin sadece yedek oarcasi aylik 2.000.000 lira ile donuyor. Yani tum masraflar cikilip servis sahibin cebine giren para 50.000 lirayi gecmiyor. Buyuk para bakildigi zaman ama ben servise tum herseye 3.000.000 lira gibi bir astronomik rakam baglayacagim ve ayda 50.000 lira kazanacagim. Bir dunya da riske girmis olacagim personel hatasi vs. Bu adam repo yapsa daha fazla kazanir faize koysa daha fazla kazanir. 80 kisiye is vermis vergisini oduyor vs. Kolay degil bu isler arkadaslar.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Servislerin fahis fiyatlarini sevmiyorum tabi ama bugun en kotu yetkili serviste 50 personel calisiyor. Bulunduklari servis alaninin kirasi stoklara cekilen mazlemelerin yekunu, calisanlarin maddi ve manevi sosyal haklarinin tam olarak verilmesi gibi kriterler eklendiginde aslinda cokta pahali gelmiyor. Yani sanayide iki ustayla calisan ve gunde 10 arac cikartan bir servisle 20 ustayla calisan ve gunde 100 uzeri arac cirkatan bi yerin maliyetini bir tutmamak lazim. Biz olaya hep kendi acimizdan bakiyoruz. Birde bu verilen fiyatlarin tamami servisin cenine gitmiyor. Ornegin 200 lira listesi olan bir parcanin servisin cenine kar olarak giren bedeli maks %30. Bunun icinden isletme giderlerini dustugunuzde cok komik bi rakam kaliyor.

Size bir de soyle anlatayim. Cok yakindan tanidigim fiat ana bayi istanbulda. Ana bayi demek parca bulunurlugu %100 olacak demek. Bu servis gunde 100 aracin altina dustugunde zarar ediyor. Minimum gunluk 100 arac girisi olmali. Bu serviste 83 kisi calisiyor. İstma giderleri elektrik vs koca alan siz dusunun. Bu servisin sadece yedek oarcasi aylik 2.000.000 lira ile donuyor. Yani tum masraflar cikilip servis sahibin cebine giren para 50.000 lirayi gecmiyor. Buyuk para bakildigi zaman ama ben servise tum herseye 3.000.000 lira gibi bir astronomik rakam baglayacagim ve ayda 50.000 lira kazanacagim. Bir dunya da riske girmis olacagim personel hatasi vs. Bu adam repo yapsa daha fazla kazanir faize koysa daha fazla kazanir. 80 kisiye is vermis vergisini oduyor vs. Kolay degil bu isler arkadaslar.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Yetkili servis maliyetleri yüksek bu bi gerçek fakat bu fiyatlarla özel servislere karşı ayakta kalmaları zor sağlam kampanyalar ile müşteriyi yetkili servislere çekip kâr marjı ni düşürüp sürümden kazanması gerekir diye düşünüyorum. Yanlış da düşünüyor olabilirim [emoji4]

Keje46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
20 tl lik reflektore 160 tl fiyat bicmek...2 kati degil , 5 kati degil, tam 8 kati fiyat...Kusura bakma tansel hocam senin kadar iyimser bakamiyorum..Tamam dogru,isci masrafi sigortalar dukkan kirasi v.s Ama kardesim bir parcaya piyasanin 8 kati fiyat bicilir mi yahu? Bazi parcalarda 10 kat 20 kata kadar fark oluyor..Kimse beni servislerin fahis fiyat uygulamadigina inandiramaz....Ozetle: yetkili servisler adam dudukler...NET!

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eskiden beri servis fiyatlarını abartılı bulurum.servisin elbette avantajları var.yanliz orijinal parçaların yan sanayiye göre kaykay pahalı olması buna etken olabilir