11.06.2014 Spor Haberleri

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Beşiktaş bombayı patlattı

Lanzini.jpg

Transfer döneminde sessizliğini koruyan Beşiktaş sonunda bombayı patlattı.

Beşiktaş kulübü River Plate’in yıldızı Lanzini ile anlaşma sağladı…

Yıldız oyuncu ile 3 yıllık kontrat yapıldı. İki taraf 4 milyon Euro’da el sıkışıldığı öğrenildi.

Geleceğin yıldız adayı

Arjantin U-20 Milli Takımı’nda forma giyen Manuel Lanzini’den ülkesinde beklentiler çok yüksek. Oyuncuyla ilgili yapılan yorumlarda, Lanzini’nin ilerleyen yıllarda Arjantin Milli Takımı’nın 10 numarası olacağından şüphe duyulmuyor.

http://www.theworldline.com/besiktas-bombayi-patlatti-2/

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Alex’ten şike açıklaması!

alex.jpg

Fenerbahçe’den olaylı bir şekilde ayrılan Brezilyalı efsane oyuncu Alex De Souza, NTVSPOR’da yayınlanan Yüzde Yüz Futbol adlı programına önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Alex’in açıklamaları!!!

“Açıkça söylemek gerekirse o seneyi saha içerisinde yaşamış bir futbolcu olarak şok oldum. Şike sürecinde büyük bir şok yaşadım. Çünkü sahanın içindeydik ve verdiğimiz mücadeleyi biz biliyorduk. Orada oynamış olduğumuz maçlara şike denmesi beni çok rahatsız etti.

Bir Bucaspor maçını hatırlıyorum, Bir Karabükspor maçı. İkisi de çok zorlu ve sıkıntı maçlardı. Son Sivas maçı bile hiç rahat geçmedi. Bu maçlara bakıp, bunlara şike denmesi beni diğer tüm futbolcuları şok etmişti.”

DIEGO’NUN AVANTAJI AVRUPA’YI BİLİYOR

“Oyun tarzını gerçekten de çok beğeniyorum. En büyük avantajı Avrupa futbolunu yakından iliyor. Buraya buna hazır olarak gelecek.

Tek dezevantajı Türkiye’den diğer futbol oynadığı ülkelerden farklı olarak ‘tutku’ ön planda. Bunu ister istemez kabullenmek zorunda ve buna göre yaşamayı kabullenmelisiniz.

Bu noktada teknik direktörün ona yardımcı olması gerekli. Benim en büyük şansım Daum burada beni nelerin beklediğini çok iyi empoze etti. Ardından da Zico bana çok yardımcı oldu. Bu nedenle kariyerim patladı. Aynı şeyler Diego için de geçerli olacak.

‘MALDONADO ÇOK İYİ FUTBOLCUYDU’

“Brezilya’da oynadığı tüm takımlarda Maldonado gerçekten önemli işlere imza attı. Türkiye’de ise herkes onu kötü bir futbolcu olarak hatırlıyor. Buradaki futbola ayak uyduramadı. Kendi oyun karakterinin dışında şeyleri yapması istendi. Diego Ribas için de bundan bahsediyorum. Futbolcudan oynadığı ülkeden ne istendiği de önemli.”

TÜRK VATANDAŞI OLACAK MI?

“Türk vatandaşı olmamdaki engel Brezilya kaynaklı. Başka ülke vatandaşlığına geçilmesine karşı bazı engeller koyuyorlar. Şimdi buraya turist olarak geliyorum ve herkes de bana çok iyi davranıyor. Şu an böyle bir şeye de ihtiyaç gözükmüyor.”

‘F.BAHÇE’YE GELMESEM DÜNYA KUPASI’NA GİDERDİM’

“2002 ve 2006′da Türkiye’de olmam benim milli takım kariyerimi etkiledi. 2002 için o kadar dert etmiyorum. Ricardinho benden az oynamasına rağmen iki defa Dünya Kupası kadrosunda yer buldu. Geriye dönüp baktığımda özellikle 2006′da Brezilya kadrosunda olmamamın nedenini anlamıyorum.”

“GENÇ OYUNCULAR NEDEN YETİŞMİYOR ANLAMIYORUM”

“Türkiye gibi potansiyeli olan bir ülkede neden genç futbolcuların yetişmediğini anlamıyorum. Bu sorunun cevabını siz bulursanız bana da söyleyin. Gelir gelmez Salih’in Recep’in neler yaptığını sordum. Yetenekli genç futbolcular bir türlü yıldız oyuncu olamıyorlar.”

G.SARAY MAÇINDA NEDEN OYNAMADI?

Fenerbahçe’nin play-off oynanan sezonda Aykut Kocaman ile arasında geçen konuşmaları ilk defa anlattı!

“Play-off’ın hemen başında sakatlandım. Bu yüzden de G.Saray maçında önce oynayıp oynamayacağım belli değildi. Aykut Kocaman’ın yanına gidip iyileştiğimi söyledim. Aykut Kocaman da bana son maçtaki taktikle devam edeceğini söyledi. Ben de saygıyla karşıladım ve kenarda sıramı bekledim.

Ondan sonraki kupa maçında da sahadaki yerimi aldım. Galatasaray maçında oynamama nedenim sakatlığım değildi hocanın kararıydı.”

F.BAHÇE ALEX İÇİN NE İFADE EDİYOR?

“Bunu açıklayacak kelimeler bulmakta zorlanıyorum. 20 senelik futbol yaşantımın sekiz buçuk senesinin burada geçtiğini göz önünde bulundurursak, kulübün benim için ne ifade ettiğini dillendirmek zor. Fenerbahçe benim için şu anda herkesin mutlu olmasını istediğim, benim de bir parçası olduğum bir camia.”

“KIRGINLIĞIM YOK”

“Aslında hiç kimseye karşı kalbimde kırgınlık yok. Mesela Aykut Kocaman’ı hiç desteklemediğimi düşünen insanlar oluyor. Umuyorum en kısa zamanda Aykut Kocaman hayallerine ulaşabileceği bir takım bulur ve başarılı olduğunu hep beraber görürüz diyorum.

İnsanların kafasında başka bir imaj oluşmuş olabilir ama böyle bir şey yok. Biz aramızdaki sıkıntıyı kendi aramızda çözemedik ve bir kopma yaşandı.”

“KOCAMAN VE YILDIRIM’A DÜŞMANLIK…”

“Aslında bu sorunun cevabını şöyle açıklayabilirim. İnsanların arasındaki kopma nedeni iletişimdi. Bizim baştan beri Aykut Kocaman ile yapamadığımız iletişimdi.

İletişimsizlikten dolayı da elbette kararlar alınması gerekiyordu. Aykut Kocaman da bundan sonra seni takımda istemiyorum düşüncesindeydi. Bende başkanla görüşmeye gittim.

Başkan da kontratın bitmesi yönünde bir karar aldı. İnsanlar dışarıdan baktıklarında düşmanlık görebilirler fakat böyle bir şey kesinlikle yok. Kişisel olarak her ikisi de hayatlarında mutlu olurlar. Sıkıntıları varsa çözebilirler.

2004 yılından beri Aziz Yıldırım ile problem yaşadığımız zamanlarda oldu. Sonuç olarak da ben şu an kulüpte değilim, kötü duygular beslemiyorum. Düşmanlık beslemiyorum.”

ŞAMPİYONLUK KUTLAMASINDA YAŞANANLAR…

Şampiyonluk kutlamalarında yaşanan olayda aslında iki taraf da haklı. Taraftarlar benim için tezahürat yapmak istemişler bu normal. Aziz Yıldırım da orada bulunan futbolcular için böyle bir çıkış yapmış. Bence de iki tarafında haklı olduğu yerler var.

BREZİLYA AVRUPA’YI KOPYALAMAYA BAŞLADI

“Eskiden Brezilya’da tüm takımlar çift forvet oynardı. Topu tutan, direkt rakip kaleye inebilen oyuncuların üzerine kurulurdu oyun. Şimdi ise Avrupa futbolundan etkilenerek tek forvete doğru geçiş yapıldı. Bu nedenle de altyapılarda benim tarzımdaki futbolcular eleniyor. Televizyonlarda Avrupa futbolunu izleyen Brezilyalı teknik direktörler bundan etkilendi.”

http://www.theworldline.com/alexten-sike-aciklamasi/

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Galatasaray’da flaş ayrılık!

Galatasaray.jpg

Yeni sezon planlamasını sürdüren Galatasaray, yıldız oyuncusuyla yol ayrımına gidiyor.

İç transferde Burak Yılmaz ve Selçuk İnan’ın kontratlarını uzatan Galatasaray,Semih Kaya’yla da sözleşeme yenilemeye hazırlanıyor. Dış transferde ise yerli isimleri kadrosuna katmak için çalışmalarını sürdüren sarı kırmızılı yönetim transfer edilirken ses getiren yıldızıyla yol ayrımına geldi.

Almanya’ya gidiyor

Galatasaray’da Didier Drogba’nın ardından ikinci ayrılık da gerçekleşmek üzere. Önümüzdeki sezon uygulanacak 5+3 sistemi sebebiyle takımdaki yabancı sayısını azaltmak isteyen sarı kırmızılı yönetim Almanya’nın Werder Bremen takımıyla İzet Hajrovic’in transferi konusunda anlaştı. Bosna basınından ‘klix.ba’nın haberine göre Galatasaray’la mali konularda sıkıntı yaşayan Hajrovic, Bundesliga ekiplerinden Werder Bremen’le anlaştı. Werder Bremen’in de sarı kırmızılı kulüple anlaştığının altı çizilen haberde Bosnalı oyuncunun Dünya Kupası’ndan sonra futbol hayatına Almanya’da kiralık olarak devam edeceği aktarıldı.

http://www.theworldline.com/galatasarayda-flas-ayrilik/

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
G.Saray şokta! ‘O karar çıkarsa kulüpler batar!’

%C3%9Cnal-Aysal.jpg

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, vergilerin yüzde 15′ten yüzde 35′e çıkması halinde çok ağır bir yükle karşı karşıya kalacaklarını söyledi.

Miliiyet’ten Nevzat Dindar’ın haberine göre; Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı vergi affı tasarısı geçtiğimiz haftaya damga vurmuş ve başta Galatasaray olmak üzere borçlu kulüplerin bu işten kârlı çıkacağı basında işlenmişti.

Ancak çok geçmeden yine Maliye Bakanlığı’nın yaptığı bir çalışma Galatasaray’da panik yarattı. Bakanlığın, Avrupa ülkelerinde olduğu gibi futbolculardan alınan gelir vergisinin oranını yüzde 15′ten yüzde 35′e çıkarmayı planladığı ve bu girişimin büyük endişeye yol açtığı belirtildi. Çünkü Türkiye’de futbolcuların ödemesi gereken yüzde 15′lik vergiyi de kulüpler üstleniyor. Yüzde 20′lik ek maliyetin kulüpleri çok zor duruma sokacağı belirtiliyor.

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal bununla ilgili olarak yakın çevresine, “Eğer vergiler artarsa kulüpler batar. Bunlar iyi günlerimiz” yorumunda bulundu. Sarı-kırmızılı futbol takımının 1 senelik maliyetinin 170 milyon dolara dayanması yüzünden sıkıntılı olan Ünal Aysal ve kurmayları, bu tablo karşısında kara kara düşünürken, vergilerin yüzde 35′e çıkması halinde çok ağır bir faturayla karşı karşıya kalacaklarını hesaplıyor.

Galatasaray, UEFA Finansal Fair Play kriterlerine uymadığı için 200 bin euro ceza almış ve bu ceza 4,5 milyon euroluk aşımdan dolayı kaynaklanmıştı. Yeni çalışma ile beraber Galatasaray tasarruf önlemlerini hayata geçirmek zorunda. Ancak son dönemde oyunculara üst üste yapılan zamlarla takımın maliyeti daha da
artarken, diğer kulüplerin de sarı-kırmızılıların sesine destek vermesi bekleniyor.

Galatasaray’ın bu girişimi karşısında yine oyuncularına büyük paralar ödeyen Fenerbahçe’nin nasıl bir tavır takınacağı merak ediliyor.

Şimşek, 2 yıl önce açıkladı

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek yaklaşık 2 yıl önce yaptığı açıklamada futbolculardan alınan vergilerin yüzde 35′e çıkarılacağını bildirmişti. Türkiye’de futbolculardan alınan vergilerin Avrupa ülkeleri ile kıyaslandığında çok düşük kaldığına dikkat çeken Bakan Şimşek şunları söylemişti: “Bu açıdan Türkiye futbolcular için bir cennet. Gelir vergisi mevzuatını yeniden yazıyoruz. Bu çerçevede konunun ele alınmasının yararlı olacağı düşüncesindeyim. Taslağın son şeklini vermediğimizden bir şey söylemek için erken. Kamu vicdanını yaralayan bir durum varsa bizim bunu gerçekçi bir zeminde çözmemiz lazım. Futbulcularla ilgili bir düzenleme yaparsak, onlar da normal vatandaş gibi vergilendirilecek ve ödedikleri oran da yüzde 15′ten yüzde 35‘e çıkacak.”

Fransa’da vergi % 70

Spor Toto Süper Lig’de top koşturan futbolcuların, yasaya göre her yıl yüzde 15 oranında gelir vergisi ödemeleri gerekiyor. Ancak bu vergiler futbolcuların kulüpleri tarafından ödeniyor. Avrupa’daki büyük liglerde forma giyen oyuncular ise en az yüzde 43 vergi veriyor. Bu oran İngiltere’de yüzde 50, Almanya’da yüzde 45, İspanya ve İtalya’da ise yüzde 43 seviyesinde. Fransa’da ise daha önce yüzde 40 olan vergiler hükümet tarafından yüzde 70′e çıkarıldı. Buna göre Ligue 1′de top koşturan bir oyuncu örneğin 3 milyon euro kazanıyorsa bunun tam 2.1 milyon euroluk bölümünü vergi olarak ödüyor.

http://www.theworldline.com/g-saray-sokta-o-karar-cikarsa-kulupler-batar/

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fenerbahçe’den şike açıklaması

Fenerbah%C3%A7e2.jpg

Fenerbahçe Spor Kulübü, resmi internet sitesinden açıklama yayınladı

Sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:
“İstanbul Cumhuriyet Savcısı Abdullah Mirza Coşkun, Yargılamanın Yenilenmesi ve İnfazın Durdurulması Talebini, 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne iletti.”

“MAHKEME KABUL ETTİ”

3 Temmuz şike davasında hareketli günler yaşanırken, sarı-lacivertli yönetici İlhan Ekşioğlu Twitter hesabı üzerinden önemli açıklamalarda bulundu. Paylaştığı mesajda, “Beklenen karar çıktı. Gözümüz aydın. Mahkeme başvurularımızı kabul etti. Güneşli günler göreceğiz” dedi. Bu mesaj sosyal medyada yeniden yargılanma talebinin kabul edildiği yönünde algılandı ve heyecanla karşılandı. Ekşioğlu’nun, bir süre sonra dava ile ilgili paylaştığı mesajları silmesi ise kafa karıştırdı.

http://www.theworldline.com/fenerbahceden-sike-aciklamasi/

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Olcan Adın: “Beşiktaş’ı değil Galatasaray’ı istiyorum”

olcan-ad%C4%B1n.jpg

Trabzon’un bırakmak istemediği Beşiktaş ile Galatasaray’ın ısrarla kadroda görmek için uğraştığı Olcan Adın gönlünden geçen takımı açıkladı.

Yakın arkadaşları Burak ve Selçuk’la tatil yapan milli futbolcu kendisine “Gel kardeşim, G.Saray’a neden gelmiyorsun” diye takılan ikiliye verdiği yanıtla rotasını çizdi: “Eğer izin verirlerse ben de G.Saray’ı istiyorum. Ama hâlâ kontratım sürüyor. Trabzon’dan ayrılırsam Türkiye’de oynamak istediğim takım G.Saray.”

TRABZON ‘KAL’ DiYOR!

FUTBOLDA 2014-15 sezonu birinci transfer dönemi bugün itibarıyla resmen başlarken, en çok merak edilen konu Trabzonsporlu Olcan Adın’ın yeni takımının hangisi olacağı. Milli Takım’ın ABD kampından döndükten sonra İbrahim Hacıosmanoğlu ile yaptığı görüşmede yıldız futbolcu ailevi sebeplerden dolayı ayrılmak istediğini belirtirken, Trabzonspor Başkanı da Olcan’a “Takımda kalmanı istiyorum. 1 hafta düşün, ondan sonra kararını ver” dediğini bizzat açıkladı.

http://www.theworldline.com/olcan-adin-besiktasi-degil-galatasarayi-istiyorum/

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yanal: En büyük transfer bombamız…

Yanal.jpg

Fenerbahçe’nin hocası, yıldız futbolcunun takımda kalmasına çok sevindi, “Onunla çok iyi işlere imza atacağız” dedi. 26 yaşındaki oyuncu da, “Kötü günümde bana kucak açan bir camiayı asla bırakamazdım” sözünü sarf etti.

Caner Erkin’in Fenerbahçe ile biten sözleşmesini iki yıl daha uzatmasının ardından camiada büyük sevinç yaşanırken, teknik direktör Ersun Yanal da en çok sevinen isimlerden biri oldu. Caner’in başkan Aziz Yıldırım’la yaptığı görüşmeden sonra anlaşma sağlandığının açıklanmasını Yanal, şu sözlerle yorumladı: “En büyük transfer bombamız. Onunla çok iyi işlere imza atacağız. Caner’i 17 yaşından bu yana tanıyorum ve neler yapabileceğini çok iyi biliyorum. Takımda kaldığı için çok mutluyum” dedi.

2 yıllık sözleşmeye imza atan Caner de tekrar Sarı-Lacivertli forma altında mücade edecek olması nedeniyle büyük sevinç yaşıyor. “Üzerimden büyük bir yük kalktı” diyen yıldız futbolcu, şunları söyledi:

‘Burası benim yuvam’

“Uzun zamandır rahat değildim. Ancak şunu biliyordum, kötü günümde bana kucak açan ve sahiplenen bir camiayı asla bırakamazdım. Artık burası benim yuvam. Tam bir aile olduk. Şampiyonluklara alıştık, devamını getireceğiz. Hedefimizde artık 4. yıldız var. Seneye 20. şampiyonluk kupasını müzemize götüreceğiz. Başkanımız Aziz Yıldırım ile hocamız Ersun Yanal’a teşekkür ediyorum. Ayrıca takım kaptanlarım, arkadaşlarım da benim kalmam için büyük uğraş sergilediler. Ben de camiayı kırmadan, işi yokuşa sürmeden gönlümdeki takıma imza attım.”

http://www.theworldline.com/yanal-en-buyuk-transfer-bombamiz/

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Miroslav Stoch Fenerbahçe’de!

miroslav-stoch.jpg

Yabancı kontenjanı nedeniyle geçtiğimiz sezon PAOK’a kiralanan Miroslav Stoch, 2014-15 öncesi Fenerbahçe ile çalışmalara başlayacak.

Sarı-Lacivertliler’le 2016 yılına kadar sözleşmesi bulunan Miroslav Stoch, ülkesinde tatil yaparken, gelecek sezonu Fenerbahçe’de geçirmeyi hedefliyor.

Her fırsatta İstanbul’da kalmak istediğini söyleyen Stoch, “Fenerbahçe’ye hizmetim bitmedi. 20. şampiyonluğu hedeflendiği gelecek yıl benim de bir katkımın olmasını istiyorum” diye konuştu.

http://www.theworldline.com/miroslav-stoch-fenerbahcede/

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emeğine sağlık tayfun bugün haberlerimizi de aldık :)