12 volt röle

polatsoy63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. 12 volt aşırı akım rölesi varmı piyasada. merkezi kilit beyninde boşta olan 4 adet kablo var. bunlardan biri cam kaldırma için. kumandadan aracı kilitlediğim zaman o kabloya sürekli 12 volt geliyor. sürekli 12 volt gelen kabloyu ön 2 cama bağlamayı düşünüyorum fakat sürekli gelen elektrik aküyü boşaltacaktır. bunun önüne geçmek için camlar kapanıp akım çekişi artınca devreyi kesecek bir röle lazım. yada başka bir yolu varmı? yardımlarınızı bekliyorum.

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Termik röle senin işini görür

polatsoy63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Termik röle ısınınca devreyi açıyor diye biliyorum. soğuyunca tekrar cam motorunu beslemezmi?

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Termik röle ısınınca devreyi açıyor diye biliyorum. soğuyunca tekrar cam motorunu beslemezmi?

Tam terside görev yapar sonuçta cam motorunda son kapanma noktasına geldiğinde bir akımdan kaynaklı bir ısı oluşcak buda termik tarafından akım kesilerek kapanma işlemi sonlanmış olur.

polatsoy63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tam terside görev yapar sonuçta cam motorunda son kapanma noktasına geldiğinde bir akımdan kaynaklı bir ısı oluşcak buda termik tarafından akım kesilerek kapanma işlemi sonlanmış olur.

oluşan ısı normal seviyeye geldikçe motora tekrardan akım gelmez mi?. bu işlem araç kaldığı sürece devam etmez mi?