120 bin bakım için tavsiye

Ugurcn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok yüksek km lerden bahsediyorsunuz.Eski sahibinin lafıyla , motorun dıştan görünümüyle falan ilgilenmeyin , değiştirin kafanız rahat olsun.

Aslında en mantıklısı dediğin gibi ama duygusal ($) durumlarıda göz ardı etmemek lazım :)

Ugurcn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2010 araçlarımızın bakımları 15.000 km birdir.Triger değişimi de 60.000 bin veya renault kaydına göre 75.000 binde birde olabilir.Siz zamanı geçirmeden değiştirmenizi öneririm Şuan etkili servislerimizde %25 kampanya vardır 1100 tl lik triger ve bakımlar 850 ye kadar düştü bu bakımda yapılanlar

Triger seti
Aksesuar kayışları ve gergisi
yağ
yağ filtresi
hava filtresi
polen filtresi
mazot(buji)
ve 34 nokta kontrolleri yapılır.

İyi forumlar

Aslında bende aracın geçmişini net bilmediğim için böyle bir bakımı serviste yaptırmak istiyorum.
Servisle de görüştüm. İlk mesajımda da yazdığım gibi, trigerin değişmesine gerek olmadığını, sadece filtreler ve yağı değişeceklerini, bununda normalde 580 lira tutacağını, şu anki kampanya ile 435 liraya düşeceğini söyledi.
Sonra internette, değişecekleri parçaların fiyatlarını biraz araştırdım.
En kalitelisinden alsam 270 lira
En ucuzundan alsam 190 lira tutuyor.
Neredeyse iki katı fark var.
Ne yapacağımı bilemedim.

Müsait bir zamanda Can arkadaşımızın yukarıda önerdiği ustaya götürmeyi düşünüyorum.
Ama henüz müsait bir zaman bulamadım :)
Seninki kadar yakışıklı (maşallah) olmasada benimde 6 aylık bir oğlum var.
Onunla uğraştık bu hafta sonu :)
Önümüzdeki hafta sonu gidicem inşallah

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
orjinal ürünleri alıp can arkadaşımızın dediği yere gitmek mantıklı geliyor. servisten ayrılıp kendi yerini açan ustalar daha ilgili oluyorlar diye düşünüyorum

motorun 4.5 lt yağ kapasitesi var. orjinal yağımız elf evolution 5w-40
polen filitresinde normal ve carbonlu olarak iki türü var, carbonlusu daha verimli çalışır
yağ ve mazot filitresi çok yekün tutar, filtreler nispeten hesaplı

parça alımıyla uğraşmak istemezseniz gittiğiniz usta'nın çalıştığı parçacı vardır temin ederler:)

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslında bende aracın geçmişini net bilmediğim için böyle bir bakımı serviste yaptırmak istiyorum.
Servisle de görüştüm. İlk mesajımda da yazdığım gibi, trigerin değişmesine gerek olmadığını, sadece filtreler ve yağı değişeceklerini, bununda normalde 580 lira tutacağını, şu anki kampanya ile 435 liraya düşeceğini söyledi.
Sonra internette, değişecekleri parçaların fiyatlarını biraz araştırdım.
En kalitelisinden alsam 270 lira
En ucuzundan alsam 190 lira tutuyor.
Neredeyse iki katı fark var.
Ne yapacağımı bilemedim.

Müsait bir zamanda Can arkadaşımızın yukarıda önerdiği ustaya götürmeyi düşünüyorum.
Ama henüz müsait bir zaman bulamadım :)
Seninki kadar yakışıklı (maşallah) olmasada benimde 6 aylık bir oğlum var.
Onunla uğraştık bu hafta sonu :)
Önümüzdeki hafta sonu gidicem inşallah

Teşekkür ederim :) icinizden ne geciyorsa onu yapmanizi öneririm

Ugurcn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kartal Oto sanayi sitesinin arkasında bir abimiz var. Renault Yetkili servisinde cotech olarak görev yaparken ayrılıp kendi yerini açtı. İsterseniz Ilgaz oto olarak bulabilirsiniz.

Geçtiğimiz haftasonu gittim Ilgaz otoya, Salim ustaya selamını söyledim, ilgilendi sağolsun. Arabanın yağını ve triger setini değiştik. Kayışı söktüğümüzde doğru karar verdiğimizi anladık. Kayış ufaktan atmaya başlamış, belki biraz daha öyle kullansam kopacaktı.

Tavsiye için teşekkürler

king_036

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu gün bende kayışı değiştim 114 bnde kayış sapa sağlamdı servisteki usta bu kayış 30 bn daha gder dedi nasl bi kayıs bu anlamadm

İphone 5s ile tapatalkdan gönderildi

Ugurcn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değişken kayış :)

Kill_them_all

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracımda 2012 1.5 edc busines modeli. ben aldıgımda 103 bindeydi ve şuan 110 bin km civarında (yaklasık 2 ay olacak). Araç yetkili servis bakımlı ama fırsat bulup yetkili servise gidemedim. önceki bakımlarda neler yapılmıs edilmiş diye. 120 bin bakımında gitmeyi düşünüyorum. Aracın km si yüksek olması beni korkutuyordu ama cok şükür 2 aylık kullanımda kötü bir şeyle karsılasmadım. şuanda tek sıkıntım frene basınca öten vik vik sesi oda sanırım balatalardan. En kısa zamanda balataları kontrol ettireceğim. Size danısmak istediğim şey 120 bin bakımında nelerin yapılacagı? ve aşağı yukarı tutarı ne kadar olabilir? Tekrar yetkili serviste mi bakımlara devam edilmeli yoksa özel servistemi yaptırmalıyım.

Az önce Gebze Karen otomotiv ile görüştüm.
120 bin bakımı için baya birşey saydı fakat not alamadım ama hatırladıklarım:
Fren hidroliği değişimi
Antifiriz değişimi
Mazot, yağ, hava, polen filtresi değişimi
ayrıca birşey contası değişecek dedi ama tam hatırlayamadım.
hatırladıklarım bunlar. tüm bunlar için 765 lira dedi. ayrıca aracım yetkili servis bakımlı oldugu için hersene için %5 indirim uyguluyorlarmıs. yani %15 indirimle 650 liraya yapacaklarını söylediler.

Son düzenleme: