13.06.2014 Spor Haberleri

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
G.Saray’dan ilk tepki! Aziz Yıldırım’a…

Galatasaray-FXTCR-Erkek-Voleybol-Tak%C4%B1m%C4%B1-Slovak-oyuncu-Martin-Sopkoyu-transfer-etti..jpg

Galatasaray Basın Sözcüsü, Fenerbahçe’nin basın toplantısıyla ilgili, “Tebessümle izledim. Hezeyan içindeler” dedi.

Fanatik’ten Serdar Dinçbaylı’nın haberine göre; Fenerbahçe’nin, basketbol finaliyle ilgili yaptığı basın toplantısına ilk tepki Galatasaray Basın Sözcüsü Şükrü Ergün’den geldi.

Ergün, basın toplantısı tebessümle izlediğini belirtti ve şöyle devam etti:

“Fenerbahçeli dostlarımızın düzenlediği basın toplantısını tebessümle izledim. Şike yaptığı gerekçesiyle hüküm giymiş bir şahsın Galatasaray’ı şikecilikle suçlayabilmesini içinde bulunduğu hezeyana veriyorum. Toplantının büyük bölümünde Abdi İpekçi Spor Salonu’ndaki küfürden şikayet eden kişilerin bizzat Ülker Arena’daki maçta Galatasaraylı yöneticilerin bulunduğu locaya dönerek ağıza alınmayacak küfürleri ettiklerinin kayıtları ortada olduğunu hepimiz biliyoruz. Antrenörümüzü de ahlaksızlıkla suçlamaları içinde bulundukları hezeyanın derecesini gösterir. Kulüp de bir açıklama yapacak, ancak ben bu şahısların söylediklerini, ancak tebessümle karşılıyorum ve çok da ciddiye almıyorum.”

http://www.theworldline.com/g-saraydan-ilk-tepki-aziz-yildirima/

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mancini neden gitti?

Mancini1.jpg

Mancini’nin ayrılığı herkesin aklını karıştırdı. Ayrılığa neden olan iddialardan bir tanesi de ortaya çıktı.

şampiy10′da yer alan habere göre Başkan Aysal ile kısa bir konuşma yapıp el sıkışan Mancini ardından da gidecek ve kalacak isimleri belirlemek için Cenk Ergün ile masada kalırken listelerini yazmaya başladı. Ancak başkan Aysal’ın finansal fair-play nedeniyle transfere yüksek bir bütçe ayrılamayacağını ısrarla vurgulamasına ve Mancini’nin ilk konuşmada ‘tamam’ demesine rağmen İtalyan çalıştırıcı bir anda listesine yeniden yüksek rakamlı isimleri ekledi. Bütçedeki en şaşırtıcı isim ise İtalyan Mario Balotelli oldu.

30 MİLYON EURO

Milan forması giyen ve piyasadaki değeri yaklaşık 30 milyon Euro olan oyuncuyu Mancini’nin almak istemesi ile birlikte Cenk Ergün şaşkınlık içinde kaldı ve telefona sarıldı. Aysal’a, Mancini’nin isteklerini anlatan Ergün’ün sözleriyle Aysal da Mancini’ye karşı kılıçları çekti. Hemen telefona sarılan Aysal, “Bu şartlarda çalışamayız. İstediğiniz bütçe çok yüksek” dedi. Bu sözlerin ardından ise Mancini ilk uçakla İtalya’ya giderken yollar da prensipte ayrıldı…

http://www.theworldline.com/mancini-neden-gitti/

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tehdit gibi mesaj

Hajrovic.jpg

Galatasaray’dan kaçtığı iddia edilen Hajrovic, bu söylemleri kesin bir dille yalanlarken, daha fazla forma şansı bulamazsa takımdan ayrılabileceğinin sinyallerini verdi.

Milliyet Gazetesi’ne konuşan İzet Hajrovic, yeni sezonda yedek kalmak istemediğini söyledi

‘Yönetimin haberi vardı’

Dünya Kupası’nda forma giyecek olmanın heyecanını yaşayan Hajrovic, “Zaten Galatasaray’ın oyuncularına ödemeleri bazen geç yaptığını biliyordum. Konu sadece para değil. Ben kesinlikle kaçmadım. Böyle bir durum yok. Evet erken ayrıldım. Bunun nedeni evlenmemle ilgili. Bu durumdan hem Mancini’nin hem de yönetimin haberi var. Evleneceğim için erken gittim. Paramı alamadığım için kaçtığım ve geri dönmeyeceğim iddiaları doğru değil” dedi.

Bosnalı yıldız tek derdinin futbol oynamak olduğunu belirterek, “Önümüzdeki sezon ne olacağını bilmiyorum ama ben futbol oynamak istiyorum. Genç bir oyuncu olarak kulübede oturarak kendimi geliştiremem. Kulüple oturup, konuşacağız. Eğer oynamayacaksam buna bir çözüm bulunması gerekiyor. Buna Galatasaray karar verecek” ifadelerini kullandı.

‘İşim daha da zorlaştı’

Hajrovic ilk 11′de oyuna başlamasına rağmen sadece 20 dakika sahada kaldığı Şampiyonlar Ligi’ndeki Chelsea maçını da değerlendirdi.

Genç oyuncu, “Açıkçası biraz heyacanlıydım. İlk kez bu kadar büyük bir kalabalık önünde ve sıcak atmosferde oynamıştım. Bu da beni etkiledi” yorumunu yaptı.

Yarım sezon forması giydiği Galatasaray’ın dünyanın en büyük kulüplerinden biri olduğunu da dile getiren İzet Hajrovic şöyle devam etti: “Ben hiçbir zaman Galatasaray’ı bir basamak olarak görmedim. Galatasaray benim için dünyanın en büyük 15 kulübünden biri. Türk Telekom Arena ve taraftar inanılmaz. Kulüpte kimseyle de bir problemim yok zaten. Fakat yeni statüye göre önümüzdeki sezon 5 yabancı futbolcu sahada olabilecek. Bu da benim işimi fazlasıyla zorlaştırıyor.”

Kampın yıldızı

İzet Hajrovic, ülkesinin oynadığı 3 hazırlık maçında başarılı bir performans gösterdi. Fildişi Sahilleri, Meksika ve Santos U20 takımlarıyla oynanan maçlara ilk 11′de başlayan Hajrovic, rakip filelere 2 gol bıraktı. 22 yaşındaki futbolcu, Bosna-Hersek’in Meksika’yı 1-0 mağlup ettiği karşılaşmada tek golü kaydederken, Santos U20 takımına karşı alınan 5-1′lik galibiyette attığı güzel golle dikkat çekti.

İzet seneye başka bir takımda olacak

Bosna Hersek Milli Takımı Teknik Direktörü Safet Susiç, Hajrovic’in gelecek sezon Galatasaray forması giymeyeceğini savundu, “İzet daha fazla şans bulmalıydı. Bu şekilde devam etmek istemiyor” diye konuştu

Oyuncusuyla konuştuğunu kaydeden deneyimli çalıştırıcı, Hajrovic’in gelecek sezon Galatasaray forması giymeyeceğini iddia etti.

Genç futbolcunun sarı-kırmızılı takımda düzenli oynayamadığı için ayrılık kararı aldığını ifade eden Susiç, “İzet oynamak istiyor. Galatasaray’da bu şekilde devam etmeyi düşünmüyor. Şehir ya da kulüple ilgili hiçbir sıkıntısı yok. Bu konuları konuştuk. Bence de daha fazla oynama şansı bulmalıydı. Dünya Kupası’nda benim ilk 11′de büyük ihtimalle olacak. Çünkü çok kaliteli ve potansiyeli olan bir oyuncu” diye konuştu.

Sadece gülümsedi!

Uzun süredir ismi Galatasaray ile anılan Bosna Hersek’in en önemli gol silahı Edin Dzeko tamamen Dünya Kupası’na motive olduğunu ifade etti. Manchester City ile 1 yıl daha sözleşmesi bulunan 28 yaşındaki dünyaca ünlü forvet, “Galatasaray’a gelecek misin?” sorumuza karşılık gülümsemekle yetindi.

http://www.theworldline.com/tehdit-gibi-mesaj/

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
F.Bahçe’den G.Saraylı yıldıza teklif!

F.Bah%C3%A7eden-G.Sarayl%C4%B1-y%C4%B1ld%C4%B1za-teklif.jpg

Türkiye Beko Basketbol Ligi’nin Play Off Finali’nde karşı karşıya gelen iki ezeli rakip Galatasaray Liv Hospital ile Fenerbahçe Ülker arasında bomba bir transfer teklifi iddiası ortaya atıldı.

F.Bahçe Ülker baş antrenörü Obradovic’in son maçta oyundan atılması finali tartışmalı hale getirirken, sarı lacivertli kulüp bu duruma sert tepki vermişti. Şimdi ise G.Saray cephesinden önemli bir iddia ortaya atıldı.

Bu iddiaya göre; Fenerbahçe menajeri Maurizio Gherardini, Galatasaray’ın kaptanı Ender Arslan’ın menajeri Maurizzio Balducci’ye şampiyonluk maçı öncesi transfer teklifi yaptı.

Ancak Ender’in menajerinin olayı etik bulmayıp teklifi oyuncusuna aktarmadığı ve F.Bahçe’nin bu teklifine olumsuz yanıt verdiği öğrenildi.

http://www.theworldline.com/f-bahceden-g-sarayli-yildiza-teklif/

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arda rekor teklifle İngiltere’ye!

Arda-Turan.jpg

Milli Takım’ın ve Atletico Madrid’in yıldızı Arda Turan için müthiş bir teklif yapıldı. Teklifin kabul edilmesi durumunda Arda seneye Premier Lig’de oynayacak. İngiliz basını en ciddi teklifi Manchester United’ın yaptığını iddia etti. Teklifin 30 milyon euro olduğu belirtildi.

Galatasaray’dan ayrılarak Atletico Madrid’in yolunu tutan ve burada müthiş bir performans ortaya koyan Milli futbolcu adım adım İspanyol kulübünden ayrılıyor. İngiliz basınına göre yıldız futbolcu rekor bir ücretle transfer olabilir.

Devler peşinde

Daily Star’da iki gün önce çıkan iddialar ciddileşmeye başladı. Manchester United, Liverpool ve Chelsea gibi takımların transfer listesinde olduğu iddia edilen Türk futbolcunun büyük bir ihtimalle bu transfer döneminde Ada’nın yolunu tutabileceği belirtilirken en ciddi teklifin Manchester United tarafından yapıldığı iddia ediliyor. Çıkan iddialarda Arda için yapılan teklifin 30 milyon euro olduğu ve oyuncunun 40 milyon Euro’ya serbest kalacağının da altı çizildi.

Fellaini ile yolların ayrılacağını belirten İngiliz basını Arda’nın İngiliz kulübünün önemli transferlerinden biri olacağını belirtti. Önceki günlerde Barcelona’ya gideceği iddia edilen futbolcunun İngiltere’de oynamaya sıcak baktığı aktarılırken Kırmızı Şeytanlar’ın Arda’yı mutlaka kadrosuna katmak istediği belirtiliyor.

Şampiyonlar Ligi faktörü

Manchester United’ın bu sezon ligi 7.sırada bitirmesi sebebiyle Avrupa kupalarına katılamayacak olması transferin önündeki en büyük engel. Yıldız oyuncunun bu yüzden Chelsea ve Liverpool’un kulübüyle anlaşması durumunda iki takımdan birine de imza atabileceği belirtiliyor.

30 milyon Euro

Önceki günlerde Liverpool’un Arda için 30 milyon euro teklif eddiği iddia edilmiş ancak bu teklife net bir cevap verilmemişti. Hem İngiliz hem de Ada basınında çıkan haberlere göre Arda’nın hangi takımı tercih edeceği merak edilirken oyuncunun çok büyük bir olasılıkla Atletico Madrid’de kalmayacağı aktarılıyor. Kulübünden yapılan açıklamalarda Arda’nın bırakılmayacağının belirtilmesine karşın yıldız isim için yapılacak iyi bir teklifte Atletico Madrid’in kararını değiştireceği aktarılıyor.

http://www.theworldline.com/arda-rekor-teklifle-ingiltereye/