148 TL hgs-ogs cezası geldi

gemsazr9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar 6 ocakta sultanbeylide gişelerden geçtim . o zaman orda 2 gişe vardı .sağda sadece kgs ,solda ise ogs - hgs yazan diğer bir gişe .bendede hgs olduğu tabiki soldan geçtim . kaçak geçiş uyarı verdi . 1-2 gün sonra mesajla iptal oldu . ama bugün eve tebligat geldi ogs kaçak geçiş olarak .tam 148 ytl . tamamen suçsuzum . anladığım kadarıyla aracımda hem ogs hem kgs olsaydı ceza yemeyecektim .hihi. lanet olası karayolları müşteri hattı açmıyor .ayrıca cezada itiraz yeri mahkeme yazıyor .

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Düzce gişelerinde problem var mesela, ben orada geçerken 2 kez kaçak uyarısı verdi, bana sms falan da gelmedi. Eğer ikametgah adresime ceza gelirse mahkeme ile hakkımı arayıp yeterli ve düzgün çalışan teçhizat bulundurmayan ve ilgili kontrolleri yapmayan karayollarına dava açmayı planlıyorum, umarım gelir ve örnek bir dava ile tüm vatandaşlara yardımcı olurum.

gemsazr9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
davayı kim açacak araç söförümü mü sahibi mi?

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Öncelikle geçmiş olsun, kgs den hgs ye geçiş zamanlarında bu tür hatalı geçişler yaşanlar çok oldu. Kgs yerini hgs ye bıraktığı için hgs kartınız ile kgs turnikelerinden geçmeniz gerekmekteydi. Ama sizin geçtiğiniz turnikenin üstünde ogs-hgs geçiş yazıyor ise bunu belgeleyerek itiraz edebilirsiniz. Ama kgs geçiş turnikesi olan nokta da ogs-hgs geçişlerini bir turnikeden yaptırmazlar düşüncesindeyim. Bir arkadaşım acilen Sakarya'ya gitmesi gerekti, Marmaris'de hgs bulamadı, geçiş ihlali yaparım bir hafta içinde nasılsa hgs alırım diye düşmüş, bu düşüncesini de uygulamış. Ama Karayolları web sayfasından kontrol yaptığında hgs kartı aldığı halde ceza işlemi uygulanmış, bunun nedenini araştırdığında ogs geçiş turnikesinden geçtiği için hgs kartından herhangi bir uygulama yapmayacaklarını ihlalin ogs den yapıldığını söylemişler. Sizin durumunuzda bu uygulamadan kaynaklanıyordur.

gemsazr9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fotoğrafla belgelemerini istesem ispat ederim . amabu istek nereye ve kim tarafından yapılacak araç sahibi mi yoksa o gün kullan kişi mi? yoksa o gişeler şimdi çoktan değişmiştirmiştir . bir taraf kgs bir taraf ogs olmuştur .

ertuğrul güler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçen hafta sonu bahçeşehir gişelerden otobana girdim HGS okuyucu kameralara daha önceden bir araç çarpmış ve kopuktu tabi bunu geçtikten sonra farkettim ve geri geri çıkmak daha tehlikeli olacağından devam ettim mahmutbey gişelerden çıkarken HGS etiketim okundu ve 7.50 tl kadar bakiye eksildi (yani giriş okunmadığı için en uzak mesafe) normalde 1.80 lira olması gerekiyor. çok büyük bir mebla değil ancak geri almak gibi bir imkanım varsa bilgisi olan arkadaşlardan nasıl geri alabileceğime dair bilgisi olan varsa yardım bekliyorum.

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok geçmiş olsun..

gemsazr9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar karayollarını aradım .hgs den girip ogs den çıktığımı söylediler .neyse bana bir hesap nosu verdiler oraya 10,8 ytl yatırırsam cezayı sileceklermiş .gönderen kısmına tc no ve plaka yazılacak şekilde gönderin dediler .ziraat bankasına gittim öyle bir şey yazamayız dediler sistem direk isim yazıyor dediler . bende mecburen o şekilde yatırdım parayı .bir dilekçe ile yollayacam .eğer cezayı iptal ettirebilirsem buraya yazarım .bir dahada 31 marttan sonraki cezalarda silinmeyecekmiş.