150 160 km sonrası yüksek uğultu sesi

Oknlksy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar genelde 150 160 km sonrası uğultu sesi geliyor hız düşünce hemen kayboluyor . Bilgisi olan var mı servisle bu konuda görüşmeden önce bilgi almak istedim. Video kaydını ekledim inşallah yüklenir.

Oknlksy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Video yüklemeyi nasıl yapabilirim. Yetkim mi yok bilemedim.

Akman10

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
130u gectikten sonra tırlama sesi geliyordu bugun servise gittim ben kaputtan geldigini zannediyordum ustayla teste ciktik ses geldigi an usta cam fitilinden geliyor dedi. Servis siparis gecti cam fitili gelecek cam sokulup fitil yapistirilacak tekrar takilacak 5 aylik araba icin biraz erken geldi boyle bir uygulama ALLAH beterinden korusun doyelim yapacak bisi yok

Musa1983

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar genelde 150 160 km sonrası uğultu sesi geliyor hız düşünce hemen kayboluyor . Bilgisi olan var mı servisle bu konuda görüşmeden önce bilgi almak istedim. Video kaydını ekledim inşallah yüklenir.

Sn Oknlsy,
Konuyu servis ile görüştünüz mü? Herhangi bir bilgi edinebildiniz mi?

ontheblue

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben servise götürdüm aynı ses birşey yapmadılar kasa şeklinden kaynaklı diyorlar arabadan iyice soğudum açıkçası.
sizinkide cam tavan heralde onlarda oluyor genelde 130 dan sonra aracın tavanında fırtına sesi :)

Oknlksy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sn Oknlsy,
Konuyu servis ile görüştünüz mü? Herhangi bir bilgi edinebildiniz mi?
Selamlar, ilk olarak geç cevap için kusura bakmayın. izinde idim. Aracı servise götürdüm. Yaptığım kaydı dinlediler cok kısa. Zaten o sesin ne olduğunu biliyorlardı ve hemen yedek parca ile görüştüler. Araba bir gün kaldı . Ön cam söküldü ve bir fitil takıldı tahmini ve verdiler. Şimdi sıkıntı yok.
Tek sorun bu arabanın bu sıkıntısı zaten biliniyor olması.
Saygılar

A1can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sesi bendede yapıyor 130 dan sonra birazda rüzgar varsa yapıyor 150 doğru iyi artıyor havalandırma kanalları aşağı yukarı açma kapama oynuyorum biraz azalıyor ama bitmiyor ses rahatsız ediyor ama 130 dan fazlada yol yaptığımız yer yok ki

Oknlksy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu ses varken arabayı sürmek istemedim. o hıza çıkarım çıkmam lakin o sesin olmamalı.

Akman10

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Olaydan uzun sure gecmesine ragmen bilgi amacli yaziyorum. benim yasadigimi yasarsaniz aklimizda olsun diye. Ustteki mesajimda cam fitili degistirilecek yazmistim degistirildi fakat ses devam etti tekrar fitil siparis ederiz denildi ben istemedim daha ayrintili bakilsin diye iki ustayla tekrar denemeye ciktik 130u gectikten sonra muthis ugultulu bir ses geliyordu ben arkada ustalar onde oturuyordu. Onde oturunca ses camdan geliyor gibiydi fakat arkada oturunca basimi ayak ucuma goturdugumde sesin alltan geldigini farkettim ustalara soyledim onlarda anladilar megerse ses karter korumanin bir bolumunun boslugindan ruzgari alinca titresim yaptirip cikiyormus. Silikonladilar vidalari sıktılar gecti. Olan gunahsiz cam fitiline oldu.

Tozby

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzer sorun bende de vardı. Rüzgarlı havalarda 100-110 civarında bile ıslık sesi geliyordu. Sorun ön cam ile panoramik cam tavanın birleşme yerindeydi, dikiz aynasının arkasındaki siyah plastiğe bastırınca ses değişiyordu. Serviste düzeltici işlem yapıldı, 7-8 aydır sıkıntı yok. Zaman zaman yüksek süratlerde tehlikesiz ve uygun yollarda deneme yapıyorum, ıslık yok.