17 inç jant hakkında fikir!

m.serdar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar. Siz forum üyelerine üç sorum olacak.

1) 2017 model Clio 1.5 dCi EDC ICON otomobilimi ikinci el olarak yeni aldım. Araç daha 15 bindeydi. Araç üstünde Michelin Primacy 3 205-45-R17 tekerler var. Asfalt yolda giderken bazen yolda yukarı aşağı aşırı salınım olabiliyor. Benim de midem bayağı hassastır,araçtaki bu hareketler mide bile bulandırıyor. Sizce bunun nedeni lastikler midir yoksa bu aracın genel olarak süspansiyonları böyle mi?

2) Direksiyon düz giderken bir miktar sola dönük duruyor ve direksiyonu bıraktığımda sağa doğru çekiyor araç. Bunu bir rot-balansçıya giderek yaptırtabilir miyim yoksa yetkili servise mi götürmeliyim?

3) Aracın koltuk döşemeleri siyah..Bazı kısımlarında beyazlamalar var. Boyası mı atmış yoksa başka bir şey mi var bilemiyorum. Sizlerde de bunun gibi şeyler var mı ve düzeltmenin bir yolu var mı? Söylediğim şeyin çok açık olmadığının farkındayım bu nedenle yakın zamanda ekleyeceğim fotolarla ne demek istediğimi daha iyi anlatacağım.

Şimdiden tüm cevaplar için teşekkür ediyorum.

Ersen Tapan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1- Lastik havalarını kontrol edin , çok yaylanan bir yapıya sahip değildir. Havalar ön arka 35 olmalı.
2-Güzel bir rot balasçı tüm sorununuzu çözer, servise gerek yok.
3-Döşeme temizleme spreylerinden alıp güzel bir havada kullanırsanız,sorun kalmayacaktır.

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Benim aracımda hiç salınım yok hatta viraj performansı bir çok araca göre daha iyidir...