18" Lastik sorunu

newsector

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 18" lı güzel görünen bir lastik kullanıyorum fakat hic konforlu değil
1 ay kadar önce ön lastiklerin bir tanesi yanaktan yarıldı, kışlık lastikleri kullanıyorum.

1- 225 40 18" continental kmsi az lastik satanınız varmı ? şuanki km 12bin

2- bu lastik i tamir ettirip arka lastik e taksam ne gibi zararları olabilir?

3- ben bu lastik yerine 2 adet 225 50 18" lastik alsam bana faydası zararı ne olur?

4- bu lastikler için arac 38psi basınc önermiş ön için arka için 34 bu değerleri yükseltirsem ön için 42psi bassam çukuru taşları fln daha az hissedermiyim ?

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 18" lı güzel görünen bir lastik kullanıyorum fakat hic konforlu değil
1 ay kadar önce ön lastiklerin bir tanesi yanaktan yarıldı, kışlık lastikleri kullanıyorum.

1- 225 40 18" continental kmsi az lastik satanınız varmı ? şuanki km 12bin

2- bu lastik i tamir ettirip arka lastik e taksam ne gibi zararları olabilir?

3- ben bu lastik yerine 2 adet 225 50 18" lastik alsam bana faydası zararı ne olur?

4- bu lastikler için arac 38psi basınc önermiş ön için arka için 34 bu değerleri yükseltirsem ön için 42psi bassam çukuru taşları fln daha az hissedermiyim ?

Basınç değerlerini arttırmanız çıkuru, taşları falan daha fazla hissetmenize neden olacaktır. Zira aracı ilk aldığımda patır kütür her şeyi hissettiriyordu, ne oluyor dedim, hava basınçlarını kontrol ettiğimde 44 psi değer gördüm, sonra sol ön kapıda yazan değerlere getirdim biraz daha iyi oldu.
Ben de sizin gibi 1 lastiğe balon yaptırdım, benim hatamdı hem dikkat etmedim hem de hava basınç değerinin çok düşük olduğunu olaydan sonra fark ettim. Aynı lastiği uzunca bir süre bulamadım, sonrasında hız endeksi bir kademe daha yüksek olan aynı marka lastikten bir adet alıp kullandım. Lastik tamiri işi sıkıntılı hele yanaktan yarılmış lastiğin tamir işi çok daha fazla sıkıntılı diye biliyorum. (taban kısımlarındaki tamirler kabul edilebilir diye biliyorum). Onca para verip aldığım arabayı ve kendimi riske atmamak için lastik işini şansa bırakmak istemedim ben. Yine de tercih sizin. 225x50x18 lastik için bir yorum yapamayacağım, fakat 4 lastiğinde aynı olması gerektiğini düşünüyorum.

newsector

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
18" bizim arac için uygun lastik ebatı nedir yanak 40 hiç uygun değil

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir hususa değinmek isterim 40 yanak bizim araçlarımıza da uygun fakat neden hiç kimse yollarımıza şikayet etmiyor. Yanağı ince lastik her zaman konfordan feragat yol tutuşuna artı getirir bu lastiklerin kullanımı için ülkemizin yollarının düzgün olması gerekli. Bir düşünün deseler ki herkes kendi sokağını caddesini asfalt masrafını karşılayacak 2 ay hiçbir vergi ve sigorta masrafı ödemeyecek deseler 60 günde tüm yollar yenilenir. Ama maalesef sigorta vergiler alınıp bilmem ne adalarına gönderiliyor.

Yani özetle 40 yanak bizim aracımıza değil, ülkemize uygun değil.
buradan siyaset yapacağım diye saçmalamışsın kardeşim. o adayı araştır biz müslümanlar ve osmanlı torunları için ne ifade ettiğini bi öğren ondan sonra bilmem ne adası diye yorum yap. bilmediğin için bilmem ne adası o işte.