1998 megane cabrio ımobilizer sorunu ACİLLLL

Mantis

Hüseyin Demirtaş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elektronik tamirciye anahtarı söktür hocam. İnfra led in bacaklarında lehim çatlağı olabilir yada butonda flan. lehimleri tazelettir özellikle infra ledin bacaklarını. Butonuda kontrol ettir. Benimde başıma geldi kendim yaptım düzeldi.

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
paylasım ıcın tesekkurler TRsemih. şöyle de bi durum var arkadas acıklamada ımmo kodunu servıse ruhsat faxlayıp öğrendim diyor fakat ben servisi aradığımda bu kodu makinaya baglamadan görme şansımız yok diyor kafayı yıcem kac gundur !!

rica ederim.

tek bir yeri mi aradın, başka servisleri de aradın mı?

tasdas59

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:Sbursadayım mais şubeyi aradım zaten bursada 2 tane falan reno olması lazım

URAGAN

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elektronik tamirciye anahtarı söktür hocam. İnfra led in bacaklarında lehim çatlağı olabilir yada butonda flan. lehimleri tazelettir özellikle infra ledin bacaklarını. Butonuda kontrol ettir. Benimde başıma geldi kendim yaptım düzeldi.

denemekte yarar var buna benzer bir çözümle arkadaşımın aracında sorunu çözmüştük

tasdas59

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
beyler en son imo iptali yöntemine başvurucam yanlız bı cok kısı macera arama aracı kurcalattırırsan daha baska sorunlar verebılır dıolar kıtlendım kaldım ya artık benzın dokup yakma noktasındayım !!:S

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
işin ehli bi anahtarcıdanda kodu öğrenebilirsin benim arkadaştan aldım test amaçlı bi kerede denedim kodla çalıştı.servis herşeyin iyisini bilir yada onlardadır diye bi kayide yok ama işin şu bouyutu var kodlada açmazsa araç sigorta kutusunun ayaklarından biri gitmiştir faz 1 lerin sorunu bu genelde eğer çalışırsa kodla yaa algılayıcıda yada anahtarda bi problemin var geçmiş olsun.

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Önce sorunun kumandadamı yoksa araç içindeki beyindemi bunu bulmak gerek.Anahtardaki kumandada infraled yok zannediyorum çünkü olsa tv kumandaları gibi önü açık olurdu,aksi taktirde iletişim sağlayamaz.Belirli bir frekans aralığında çalışıyor bu anahtarlar.mesela 433,533 mhz gibi.Anahtarda sorun olmadığını cep telefonu kmerasıyla falan anlayamazsın çünkü anahtarda irf yok.Aklıma ufak bir radyoyu a-m kanalına alıp frekansları taratıp kumandanın tuşuna basınca parazit yapıyomu yapmıyomu ona bakın.Büyük ihtimalle kumandada osc yani osilatör (frekans üretici bir devre) sorun olabilir.Tabi siz bunları ne radyoyla nede cep telefonu kamerasıyla anlayabilirsiniz.Araçtaki modülüde anlamak zor tabi,sadece göstergedeki ışıktan başka bir gözlenecek yeri yok.Benim aklıma gelen kumanda frekansı ile immo modülün frekansı birbirini karşılamıyor,yani araç başka bir anahtar takılmış gibi davranıp kendini korumaya alıyor.Kumandayı ve immo modülü iyice incelemek,çalışma prensibini bilmek gerek.Aksi taktirde yapacağınız pek fazla birşey yok.İşin ehli ustadan görme mantıkla iş yapmayan elektronik bilgisi olan birisine gitmeniz lazım

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@kangoozh
faz1 megane'lerin uzaktan kumandaları kızılöteli. aracın penceresinden araç içerisindeki alıcıyı göstermeden de açmıyor kapıları maalesef.

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
@kangoozh
faz1 megane'lerin uzaktan kumandaları kızılöteli. aracın penceresinden araç içerisindeki alıcıyı göstermeden de açmıyor kapıları maalesef.
O zaman bütün tezim boşa gitti :eek: Bir cep telefonu kamerası ile anlaşılabilir kumandanın bozuk olup olmadığı :cool:

omurrr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam arabayı yıkatmışmıydın yada yakınlarda yağmur yağdı mı bilmiyorum ama benim başımada geldi aynı olay bende de arabanın kapıları arada açılıyor fakat dekoder diye bir parça immo ve benzin pompasını açamıyordu. servise yaptırdım 150 tl ye servisteki usta tanıdıktı temizlesem olur dedi temizledi oldu. yoksa değiştirmeye kalkıyorlar 1200 tl parça. dekoderin bacakları pas yaptığından yapıyormuş...